Obdobie slávy a úspechov prepuklo u Duchoňa v roku 1970, keď spieval na Lýre. Cenu nezískal, ale všetci odborníci v ňom spoznali speváckeho majstra. Nasledoval jeden hit za druhým a vystúpenia nielen v socialistických, ale i v západných krajinách. Prišiel však rýchly a bolestivý pád. Rád sa totiž zabával.

Karol Duchoň
Zdroj: Archív

Všetko chcel zažiť naplno. Pil čoraz viac, až sa z neho stal alkoholik. Neskôr mu diagnostikovali cirhózu pečene. Tesne pred smrťou ožltol a nafúklo sa mju brucho. Mal iba 35 rokov, keď schudnutý a vysilený zomrel 5. novembra 1985. Jeho dcéra Dada na neho spomína stále. "Iba v dobrom, samozrejme a tým, že som mala len 13 rokov, keď zomrel, som si ho príliš neužila, lebo veľa cestoval. Ale musím povedať, že vždy mi niečo doniesol, nikdy na mňa nezabudol a bola s ním veľká zábava," prezradila pre jojkársky Top Star Dada, ktorej pôvodne ani len nenapadlo, že bude raz taký úspešný. 

FOTO, AKO DNES VYZERÁ DUCHOŇOVA DCÉRA, V GALÉRII >>

"Nikdy som nečakala, že bude mať taký úspech. Nevedel noty, vždy sa iba podľa sluchu učil tie pesničky. To si pamätám, keď u nás hrala stále dookola nejaká pesnička a tak sa to učil," bonzla na neho dcéra, ktorá má dve deti. "Ani jeden z nich nechce spievať, ale musím povedať, že mladší syn má hudobný sluch, aj hral na bicie, ale vzdal to. Jednoducho ho to neťahá k hudbe. Starší syn je kondičný tréner," dodala.