Dara Rolins bola často porotkyňou v rôznych súťažiach. V slovenskej SuperStar, v Česko Slovenskej SuperStar, v Hlas Česko Slovensko a aj v StarDance. A na túto éru si dodnes spomína. ,,Ja som mala to šťastie, že mňa to zasiahlo v začiatkoch, keď to naozaj malo wau efekt. A obzvlášť v tom čase súťaže aj naozaj vyprodukovali hviezdy. Hovorilo sa o nich, vedelo sa o nich, registrovali ich ľudia aj po súťaži. Nehovorím, že všetci zostali na výslní dodnes, ale malo to zvýšenú pozornosť,“povedala v relácii Blízká setkání v Českom rozhlase.

Novodobé hviezdičky, ktoré v nich teraz žiaria, majú výhodu v tom, že im v raketovej popularite pomáhajú aj sociálne siete. Všetko sa však deje v čase, keď na obrazovkách beží daná šou. Rolins im bez servítky odkazuje, na čo sa majú pripraviť.

Rolins robila koučku v Hlase v roku 2014.
Rolins robila koučku v Hlase v roku 2014.
Zdroj: tv markíza

,,Televízia im zaručí Prime Time, čo každého na začiatku tak ‚namlsá‘ a rozmazná. Mnoho z nich si na to zvykne a berie to ako samozrejmosť, že aha, tak to je ono, ja som už v šoubiznise. Vyzdvihol ma vodič, mejkap artistka ma namaľovala, štylistka ma učesala a obliekla, spustila sa kamera, záznam ide, som v prenose a ľudia ma poznajú. No keď sa súťaž skončí, tak sa skončí celý ten cirkus. A potom tam stojí ten človek ‚nahý‘, bez podpory a pozornosti a ako keby sa to všetko začína odznova,“ povedala svoj názor Dara.

,,Oni si musia uvedomiť, že nikto tú prácu neurobí za nich. To je ilúzia, pozlátka, to je šou! Ale nejde predbehnúť tú škôlku, školu a vysokú šoubiznisu. A oni sú odrazu hneď v tej vysokej škole. Takže ich to potom tak pekne šupne naspäť na štartovaciu čiaru a až potom to začína naozaj. To pred tým bola iba rozprávka,“pokračovala speváčka, ktorá zotrela aj exsuperstaristov.

,,Najviac registrujem Anetu Langerovú, tá urobila kus práce a potom mojich už teraz kolegov Bena Cristovaa a Moniku Bagárovú, ktorí ma bavia. A vidíte, vtedy vyhral Martin Chodúr, druhý bol Miro Šmajda a viem, že chalani tiež vystupujú na firemkách, ale nemyslím si, že majú svoj vlastný repertoár a svoje publikum. Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa,“dodala.

Prečítajte si tiež: