Dančiaka za posledné obdobie často zrádzalo zdravie. Keď ho pred štyrmi rokmi prijali do nemocnice, hovorilo sa o tom, že dostal mozgovú príhodu. Pravda však bola zrejme niekde inde. „Ide o kombináciu bežnej choroby a hercovho chronického zdravotného stavu. Už dlhé roky ho trápi cukrovka a problémy so zrakom. Žiadne neurologické či kardiovaskulárne problémy nemá. Jednoducho sa mu zrazu priťažilo,“ dozvedeli sme sa vtedy v nemocnici o vynikajúcom umelcovi, ktorý už navždy zostane v pamäti všetkých jeho fanúšikov. 

Pred rokmi, keď bol ešte na scéne: Dančiak bol vďačný, že Martin Huba ho obsadil do hry Aj kone sa strieľajú.
Pred rokmi, keď bol ešte na scéne: Dančiak bol vďačný, že Martin Huba ho obsadil do hry Aj kone sa strieľajú.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

S ťažkosťami sa však snažil bojovať. Nepoddával sa problémom. Pre cukrovku a stratu zraku podstúpil v minulosti hneď niekoľko operácií, no neúspešne. A hoci sa hercov syn Stano dávnejšie pre náš denník vyjadril, že otec sa už má lepšie a jeho zdravotný stav je v poriadku, pohľad na Dančiaka, ktorého sme v roku 2016  stretli v bratislavských uliciach, hovoril o niečom celkom inom.

Vynikajúci herec pôsobil veľmi utrápene. Bolo zrejmé, že má obrovské problémy s chôdzou, no po svojom boku mal najbližších, ktorí mu pri každodenných činnostiach neustále pomáhali. Inak to nebolo ani počas jednej aprílovej stredy pred dvoma rokmi. Dančiak za asistencie svojej dcéry a manželky nastúpil do auta na miesto spolujazdca a spoločne si to namierili do bratislavskej Petržalky. Konkrétne do areálu, kde sídli aj centrum, v ktorom pomáhajú  pacientom s poruchami pamäti a Alzheimerom. Podľa našich informácií sa v stredisku herec zdržal zhruba hodinu. Dančiak potom za asistencie dcéry, ktorá sa po otca vrátila, opäť nastúpil do auta na miesto spolujazdca a odišiel.

„O manžela sa starám ja a moja dcéra,“ reagovala vtedy pani Dančiaková, na ktorú teraz čaká tá najťažšia úloha. Pochovať svojho milovaného manžela, ktorý podľa informácií tvnoviny.sk zomrel počas uplynulej noci. Stalo sa tak v spánku, v bratislavskej nemocnici.

Spomínané zábery nájdete v galérii >>

Prečítajte si aj:

 

 

Ako ste vnímali herca Stana Dančiaka († 75)? Napíšte nám do komentárov...