Smrť ich spojila

Vendula Auš Svobodová, prežila pred rokmi smrť svojej dcérky Klárky, ktorá bola ťažko chorá. Rozhodla sa preto, že bude pomáhať ostatným deťom, ktoré trpia rovnakým ochorením. K spolupráci na Slovensku oslovila pred rokom aj moderátorku Adrianu Kmotríkovú, ktorá si prešla rovnakým peklom.

"Kvapka nádeje v Čechách funguje už 13 rokov. Je to práca, ktorá ma zamestnáva celý týždeň, celý mesiac aj rok. Na druhej strane, moja práca je môj koníček a som za to vďačná.Niekedy so mnou chodí aj môj syn Kubo na tieto charitatívne akcie.Je pre mňa všetkým. Ale na Slovensku so mnou ešte nebol. No pýta sa ma, že kedy už do tej cudzej zemi spolu pôjdeme?" zasmiala sa.

"O svojej sestričke Klárke, Kubko zatiaľ nevie, ale určite mu to chcem časom povedať. Zatiaľ ho tým nechcem zaťažovať a motať mu hlávku. Je mi ľúto, že sa ho Klárka nedožila, dnes by z nej bola krásna 15 ročná slečna," smutne skonštatovala Vendula.

Adriana je vďačná, že spoznala Vendulu

"Vendulka ma oslovila pred necelým rokom. Bola som veľmi rada, pretože mi ako keby prehovorila zo srdca a z duše. Viem čo ona prežila. Ja som čítala o nej, keď sa jej to stalo a zomrela jej dcérka a ona zrejme čítala o mne, keď sa to stalo mne," povzdychla si Adriana.

Rovnaký osud postretol Bangovcov

Nešťasite postretlo aj rodinu nevidiaceho speváka Maroša Banga. Ich dcérka tiež trpela zákerným ochorením. "Naposledy sa to stalo nevidiacim Bangovcom, ktorým zomrela dcérka. So Saškou sme si do telefónu spolu poplakali. Im umrela dcérka pred pár dňami a ja som nevedela zo seba dostať ani slovo na jej povzbudenie,pretože som to sama prežila a viem že to je najhorší deň v živote rodiča."