Je tomu presne sedemnásť rokov. Na bratislavskom amfiteátri čakali tisíce ľudí na koncert britskej heavymetalovej kapely Black Sabbath. Zbiehajúce mračná na oblohe robili vrásky na tvárach organizátorov. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa koncert zruší, pretože kapela pre nepriazeň počasia odmietala hrať.

„Doteraz tých päť tisíc zúčastnených obdivovateľov nevie, že ten koncert som vtedy zachránil ja. A to tým, že som pre kapelu poskytol koncertné prestrešenie,“ vylíčil nám svoj zážitok Jozef Oklamčák. Ten túto kapelu doslova miluje. Práve preto neváhal ani na sekundu a koncertné prestrešenie im poskytol grátis. „V tom čase na Slovensku bolo iba jedno koncertne prestrešenie a majiteľom som bol ja,“ spomína Oklamčák.

Čo majú spoločné Black Sabbath, anketa Slávik a Oklamčák?

Jozef Oklamčák na fotografii s jedným z členov kapely Black Sabath Goeffom Nichollsom.
Foto: archív J. O.

Od hudby ku krásnym ženám

V tom čase mal súčasný znalec ženskej krásy bližšie ku kvalitnej muzike ako misskám, či modelkám. „Vtedy som organizoval mnoho eventov, hudobný festival Rocklet,koncert Karla Kryla, športové podujatie Addidass Streetball, oslavu vzniku Slovenskej republiky v roku 1993 na námestí SNP a mnoho iných,“ povedal nám Oklamčák.

Pri organizácii mu vtedy ešte ako študenti asistovali Jaro Slávik, Lenka Slaná, Peter Riava, či Peter Bielik. Takéto veľké akcie by bez prestrešenia neboli možné. „Preto som si ho dal zhotoviť v Železiarňach v Podbrezovej,“ doplnil.

Čo majú spoločné Black Sabbath, anketa Slávik a Oklamčák?

Päťtisíc návštevníkov koncertu sa dobre zabavilo na koncerte v Bratislave v roku 1995.
Foto: archív J. O.

Anketa Slávik

Počas inkriminovaného koncertu sa Jozef Oklamčák zoznámil s jedným z členov kapely Black Sabbath. Konkrétne s Tonym Iommim. „Rozprával som mu o mojej minulosti, keď som ešte manažoval skupinu Hurikán, Projekt, Roxanu, Metalindu, Roba Grigorova, či o iných hudobných eventoch,“ zamýšľa sa Oklamčák. Práve Tony mu vnukol ideu o obnove ankety Zlatého Slávika.

Čo majú spoločné Black Sabbath, anketa Slávik a Oklamčák?


Koncertné prestrešenie, ktoré zachránilo koncert skupiny BLACK SABBATH v roku 1995 v Bratislave
Foto: archív J. O.

„V roku 1997 som sa rozhodol anketu obnoviť pod názvom Slovenský slávik. Až neskôr po spojení s Jankom Kovačíkom sme sa dohodli na tom, že anketa sa bude volať Slávik,“ uzavrel svoje rozprávanie Oklamčák. A tak aj vďaka jeho nápadu, si už tradičného Slávika budú môcť diváci pozrieť túto nedeľu na obrazovkách televízie JOJ o 20:15.

Čo majú spoločné Black Sabbath, anketa Slávik a Oklamčák?

Jozef Oklamčák
Archív J. O.