Ďuďovi († 46) diagnostikovali rakovinu v roku 2018 počas jeho pravidelnej preventívnej prehliadky. A hoci rakovina pankreasu patrí medzi najagresívnejšie formy tejto choroby, všetci do poslednej chvíle verili v zázrak. Žiaľ, napriek tomu, že lekári u neho onkologické ochorenie odhalili včas, malo to u neho rýchly priebeh a minulý týždeň v stredu zomrel.

 

Z jeho smrti je zdrvený aj dlhoročný kamarát Hexu, hudobný expert Roman Bomboš. Ten v markizáckom Reflexe priznal, že Ďuďo nestrácal poslednú nádej ani vtedy, keď už zrejme tušil, že sa blíži koniec. „Hexáci sa pripravovali na 30. výročie svojho vzniku, turné, tak sme to tak brali, že však áno, je tu a bude a prídu znova ďalšie pesničky, ďalšie videoklipy... Naozaj odišiel jeden veľký človek, hudobník, skromný chalan. Vďaka za tie pesničky, ktoré poznáme a škoda, že už nespoznáme ďalšie,“ odhalil Ďuďove plány, ktoré už nikdy nezrealizuje.

Hudobný expert Roman Bomboš.
Hudobný expert Roman Bomboš.
Zdroj: tv markíza

O tom, že spevák si do posledného momentu nechcel pripustiť, že choroba nad ním zvíťazí, svedčia aj emotívne slová člena kapely Hex Martina Fefe Žúžiho.

„Len pred pár týždňami sme sa bavili, ako budeme pokračovať. Pracovali sme na nových veciach. Napriek mraku, ktorý nám visel nad hlavami, si odvážne hľadel do budúcnosti s jediným cieľom. Robiť dobrú muziku, kvalitnú, nekompromisnú, presnú. Vedel si byť na skúškach prísny a nepríjemný. Hundrali sme, nebavilo nás to, ale dnes sme ti vďační, Petrík. Odteraz nás budeš musieť dirigovať zhora a verím, že občas mi pošleš nejaký dobrý hudobný nápad. Veď ty si o nich nemal nikdy núdzu,“prezradil zdrvený Fefe.

Spevákovi včera najbližší zorganizovali verejnú rozlúčku pre všetkých fanúšikov. Čo sa týka pohrebu, rodina si želá, aby sa uskutočnil výlučne v súkromí.

ZÁBERY Z POSLEDNEJ ROZLÚČKY V GALÉRII

Prečítajte si tiež: