Keď herec Jan Budař (40) vytvoril scenár k filmu Princ Mamánek, v ktorom mal byť režisérom. Postavy kráľovny a kráľa písal na telo Libuške a jej manželovi Josefovi Abrhámovi.

„Tak veľmi se teším na natáčanie, bude to moja prvá práce potom, čo som sa vrátila z nemocnice,“ povedala pred rokom radostná Šafránková, ktorá prekonala veľmi ťažkú a náročnú rakovinu pľúc.

Libuša Šafránková s manželom Josefom Abrhámom.
Zdroj: PROFIMEDIA.SK

Lenže Budař nakoniec na film nezohnal peniaze, a tak z toho zišlo. „Je mi to veľmi ľúto, že film nebude. S manželom sa nám scenár veľmi páčil, keď s nápadom Honza prišiel k nám domov. Okamžite sme súhlasili. Teraz nám neostáva nič iné, len dúfať, že sa peniaze nájdu. Bola by to škoda, toto nenatočiť," komentovala situáciu v českom Aha! Libuška.

VIAC FOTO NÁJDETE TU:

To však ešte netušila, že Budař sa len tak nevzdá. Scenár prepísal na knihu, ktorú ilustroval, a rozhodol sa pre jej audio podobu. Dielo mu nadabovali všetci, čo vo filme mali pôvodne aj hrať. Na čele s kráľovnou Šafránkovou, kráľom Abrhámom, princom Budařom a rytierom Ondřejom Vetchým. Pre herečku to bola prvá práca po boji so zákernou chorobou. Libuška, len tak ďalej!