V batožine tanečnej skupiny Čarovné ostrohy, ktorá včera odletela do dejiska londýnskej olympiády sa „pašovali“ valašky, široké, ostňami vybíjané opasky, ostrohy a iné nebezpečné predmety. Mladí tanečníci chystajú útok na prestížny Inštitút riaditeľov v Londýne, jeden z historických klenotov britskej monarchie. „Kráľovná chcela, aby sa v jej priestoroch dialo počas olympiády niečo ´very, very special´, tak sa budeme snažiť jej prianie naplniť do bodky,“ prezradil umelecký šéf súboru Peter Živner. Diplomati, športovci, známe tváre a VIP hostia slovenského olympijského domu sa môžu tešiť na tanečnú anarchiu, v ohrození budú kráľovské lustre za niekoľko miliónov libier, drahé perzské koberce, luxusný porcelán i obrazy s nevyčísliteľnou umeleckou hodnotou.

Čarovné ostrohy chystajú útok na Slovenský dom v Londýne: Kráľovnú postavia do pozoru

Súbor Čarovné ostrohy chce v Londýne predviesť to najlepšie, čo sa v energických členoch ukrýva. „Keď tancujeme, sme ako neriadená strela, od našich výskokov sa bude historická budova otriasať v základoch. Ale aby sme neboli za úplných nevychovancov, nacvičujeme si aj pukerlíky, naškrobené správanie a správnu britskú výslovnosť názvu Čarovné ostrohy (Magic Spurs).“

Tanečníci sľubujú veľkolepú zábavu, na ktorú bude Londýn i samotný kráľovský dvor na čele s panovníčkou Alžbetou II. ešte dlho spomínať. Pre členov tanečnej skupiny bude olympiáda v Londýne životnou skúsenosťou a po návrate sa preto chystajú o skúsenostiach a zážitkoch napísať knihu. Vraj názov je už dopredu jasný. „Keďže obdivujem spisovateľa Bohumila Hrabala a jeho román Obsluhoval som anglického kráľa, nazveme ju Obskakoval som anglickú kráľovnú... A verím, že nebudem ďaleko od pravdy,“ nádeja sa Živner, ktorý sa snaží štylizovať každú tanečnú choreografiu tak, aby zaujala aj súčasného diváka.