Písal sa rok 1999 a v Bratislave sa slávnostne krstilo kaderníctvo. Akcie sa vtedy moderátorsky zhostila Soňa Müllerová. Majiteľom salónu bol terajší minister školstva Branislav Gröhling a jeho služby vyhľadávali mnohé celebrity. A ako to už býva zvykom, ani tu nemohol chýbať štáb markizáckej Smotánky. Kaderníka, ktorý bol kedysi jedným z najvyhľadávanejších poradcov na imidž a vymetal rôzne párty so známymi ženami, vyspovedala moderátorka Oľga Záblacká.

„Nerozmýšľaš nad tým, že by si niečo skúsil s vlasmi urobiť?“položila mu otázku už dnes exmarkizáčka. „Špekulujeme, už sa aj dohovárame s plastickým chirurgom, že to tu nejako rozšírime a možno, keď sa nabudúce stretneme, budem mať dlhé háro,“ reagoval v tom čase iba 24-ročný Gröhling, ktorý ani zďaleka netušil, v akej pozícii sa ocitne o 21 rokov.

1999: Gröhling kedysi nosil odfarbené blond vlasy.
1999: Gröhling kedysi nosil odfarbené blond vlasy.
Zdroj: tv markíza

Vychýrený kaderník, ktorý pracoval na projektoch ako Miss Slovensko, SuperStar či Nevesta pre milionára, nosil v minulosti odfarbené blond vlasy, v ktorých bol neprehliadnuteľný a pracoval aj ako vizážista. Neskôr sa dal na politiku. Od roku 2016 je členom strany SaS, v rámci ktorej pracoval ako tímlíder pre školstvo.

A práve v tejto oblasti, no už ako minister, bude pôsobiť aj najbližšie štyri roky. Politik sa od čias vizážistu a kaderníka výrazne zmenil. Aktuálne je z neho 45-ročný muž, ktorý má už výrazne menej vlasov a bude si musieť zvyknúť na košeľové dni a obleky, ktoré si pozícia ministra vyžaduje.

 

FOTO Gröhlinga z rôznych párty nájdete v galérii >>

Mohlo by vás zaujímať: