Ivana Macháčková vyštudovala strednú zdravotnú školu, ale túžila po kariére herečky. Keď sa však nedostala na DAMU, odišla robiť au-pair do USA. O tom, že má slabosť na starších pánov, svedčí aj fakt, že za veľkou mlákou chodila so slávnym Michaelom Douglasom. Keď sa potom zoznámila s Karlom, zrejme aj to na neho urobilo dojem. Ivana tvrdila, že sa najskôr podľa Douglasa začal česať dozadu, ale keď sa potom herec oženil s Cathrine Zeta-Jones, tak sa mu vraj uľavilo a česal sa späť na Karla Gotta.
Osudné zoznámenie s Gottom sa udialo v roku 1999 pri vyhlasovaní ankety TýTý. Ivana však dala spevákovi zámerne zlé číslo, lebo boli obaja zadaní. Karlovi sa však veľmi zapáčila, a tak ho jej úskok neodradil, ale pátral po nej ďalej. Samozrejme, že sa mu to podarilo a 2 roky po zoznámení už tvorili pár.

 

Ivana Gottová
Ivana Gottová
Zdroj: Blesk


Začiatky však pre ňu neboli ľahké. Ivana, prvá a jediná žena, ktorá priviedla Karla pred oltár, mala od samého začiatku ich vzťahu veľa neprajníkov. Podľa nich to bola len vypočítavá zlatokopka, ktorá si narazila staršieho, majetného a úspešného muža. „Láska medzi Gottovcami? To je podfuk. Ivana je zdravotná sestrička, ktorá so spevákom uzatvorila dohodu. On sa o ňu postará po majetkovej stránke, ona sa o neho bude v starobe odborne starať a dochová ho,“ surovo vtedy napísal v internetovej diskusii jeden z neprajníkov. Pre iných to však bola sympatická a nenápadná žena, ktorá dokázala vytvoriť zázemie pre svojho milovaného.

AKO PREBIEHALA ICH LÁSKA?