Keďže Kubovčík už neodmysliteľne patrí k humoristickým reláciám, je priam až zarážajúce, že v detstve zápasil s obrovskou traumou. Michal sa k tomu priznal len pred pár dňami, keď zavítal do redakcie nášho denníka, kde online odpovedal na otázky zvedavých čitateľov. A všetko sa začalo skutočne nevinne.

Bezstarostný Kubovčík o obrovskej nočnej more: Panický strach z kolegu!

Pravá tvár míma Josefa Tichého.
Foto: archív

Odštartovala to otázka, ktorá nadväzovala na to, že Michal sa stal ambasádorom festivalu Cirkul‘art. „Veľa ľudí má strach z klaunov. Čoho sa bojíš ty?“ znel podnet od istej Jarky, ktorá zrejme ani nečakala, že zasiahne hercovo citlivé miesto. „V detstve som sa bál Valentína zo Slniečka na rukavičke. Bol moja nočná mora,“ prekvapil svojou otvorenosťou Kubovčík, ktorý sa desil nenápadného míma, parťáka Raťafáka plachtu, vlastným menom Josef Tichý.

Šebová odhalila súkromie: O svadbe, deťoch a masážach od Kubovčíka

Herec sa však musel so svojou traumou, ktorú odštartoval program pre deti z 80. rokov, popasovať. „Dnes sme priatelia a stal sa krstným otcom Baštrngu (pozn. red. Michalov autorský projekt). Aj nám venoval video. Klauni sú niekedy trochu cez. Ako horor TO od Stephena Kinga,“ dodal na záver herec, ktorý na toto obdobie zrejme nerád spomína.