Rychtář nebol vôbec prekvapený, naopak, milo potešený, že speváčkin pomník strážia nielen fanúšikovia, ale aj muži zákona. „Polícia si myslela, že kríž niekto ukradol. Ale kdeže, mám ho doma v dielni,“ povedal minulý týždeň českému denníku Aha! vdovec. Hoci bol krížik vyrobený z dubového dreva, začal hniť a hrozilo, že spadne a s ním aj kamenné srdce, ktoré podopieral. Prešlo pár dní a speváčka má podľa českého Blesk.cz nový pomník - neďaleko koľají v Uhříněvsi, kde Iveta pred vyše siedmimi rokmi dobrovoľne ukončila svoj život pod kolesami idúceho vlaku.

Iveta Bartošová v živote dosiahla všetko, okrem opätovanej lásky.
Zdroj: archív

V sobotu podvečer ho tam umiestnili Josef Rychtář so svojím synom. Na miesto zasadili i pôvodný zrekonštruovaný kríž, ktorý po Ivetinej smrti dal vdovec vyrobiť z dubového dreva, ale po rokoch začal hniť. Rychtář sa rozhodol kríž vybrať a vlastnoručne ho opravil a natrel lakom. Jeho ukotvenie vymyslel inak.

„Nebude v zemi, ale v kovovom podstavci, ktorý som tam už zabetónoval,“ vysvetlil Rychtář. Pietny akt v tej chvíli umocnil vlak, ktorý zrovna išiel okolo. „A ešte som dal zo žuly vyrobiť dosku, kde sa budú dávať anjelikovia a zapaľovať sviečky,“ spresnil vdovec a zapálil si cigaru.

ZÁBERY NOVÉHO POMNÍKA BARTOŠOVEJ V GALÉRII >>

Prečítajte si tiež: