K postave Arabely sa Jana Nagyová dostala viac-menej náhodou. Pôvodne ju totiž mala stvárniť Libuše Šafránková, no tá pre zdravotné problémy rolu odmietla. Titulná úloha tak prischla slovenskej herečke. Obrovský úspech nenechal na seba dlho čakať, no tak, ako to u väčšiny česko-slovenských princezien býva, naveky poznačil jej súkromie.

Nagyovej muža upili na smrť

Práve v tejto sfére nemala Jana veľa životného šťastia. Krátko po skončení nakrúcania rozprávkového seriálu sa ako dvadsaťdvaročná prvýkrát vydala za staršieho hokejového trénera Mira Kuboviča, s ktorým má dcéru Janu. Ich spoločný život však netrval dlho, Miro sa totiž veľmi často a rád pozeral na dno pohárika.

Alkoholizmus navyše spôsobil jeho smrť, no s detailmi vyšla na svetlo sveta bývalá umelkyňa až po rokoch. „Ak niekto žije s alkoholikom, tak vie, že takému človeku ťažko pomôcť, navyše, až po čase som sa dozvedela, že nebyť manželových kamarátov, bol by možno nažive. Túžili sa ho zbaviť, preto ho upili na smrť,“ šokovala trpkým priznaním len nedávno predstaviteľka Arabely. Nepoprela, že s týmto faktom sa dlho nevedela vnútorne vyrovnať. Škrelo ju najmä to, že pravdu neodhalila hneď, ale až s odstupom času.

Prvého muža jej zniesli zo sveta kamaráti, ale sympatická kráska na šťastie celkom nezanevrela. Druhýkrát ho našla v náručí nemeckého podnikateľa Haralda Schlegela, ktorý sa stal otcom jej druhého dieťaťa – syna Haralda.

V láske sa herečke veľmi  nedarilo. Tretíkrát sa vydala  za Nemca Toniho Pulma a je  typickou ženou v domácnosti.
V láske sa herečke veľmi nedarilo. Tretíkrát sa vydala za Nemca Toniho Pulma a je typickou ženou v domácnosti.
Zdroj: Archív J. N.

Jana Nagyová sa pred oltár postavila trikrát.
Foto: Archív J. N.

„Manžel bol moja veľká láska. Zoznámili sme sa v Nemecku, na návšteve u jeho otca. Bol priateľom Elišky Junkovej, automobilovej pretekárky na autách Bugatti, ktorá žila v Prahe na Hradčanoch. Často sme sa u nej s Haraldom stretávali. Vraj sme u nej splodili aj nášho Harryho... Eliška nám za to prišla i na svadbu do Bratislavy ako svedkyňa,“ zaspomínala si s úsmevom Jana.

Ďalšia rana pre Arabelu

Tá v tom čase bola na vrchole hereckej kariéry, no pre lásku obetovala všetko. Sekla s herectvom a zrazu sa z nej stala pani v domácnosti. „Nebolo jednoduché zvyknúť si na taký život. Predtým som stále niečo robila, chodila na skúšky do divadla, nakrúcala a zrazu sa môj deň točil iba okolo varenia, nákupov, upratovania a starostlivosti o rodinu,“ povedala.

Napriek všetkému odchod z hereckej sféry nikdy neoľutovala. Až do roku 1991 bola dokonale šťastná, žiaľ, jej rodinu začal postupne ničiť nový život v stovežatej Prahe, kam sa spoločne presťahovali. „Šťastný manželský život z Nemecka sa začal premieňať na život v zhone veľkomesta, ktorý sa krútil okolo kariéry, slávy, ale i peňazí,“ spomína so smútkom.

Jana Nagyová si strihla dueto aj s Darinkou Rolincovou

Napätie navyše vystupňovala anorexia staršej dcéry, ktorá zasiahla aj Janino manželstvo. „Kto to nezažil, nevie si predstaviť, aká je to zákerná a rýchlo sa šíriaca choroba u dievčat v puberte! Myslím, že práve Jankina anorexia dopomohla k tomu, že sme sa s druhým mužom rozviedli,“ nahlas zauvažovala rozprávková princezná.

Do tretice všetko dobré?

Ani po dvoch nevydarených manželstvách si Jana nedala pokoj a o šťastie sa pokúsila znova. Jej tretí manžel Toni Pulm je rovnako Nemec. „Bola to láska na prvý pohľad, ale z Tonkovej strany. Ja som bola ešte vydatá, aj keď som už žila v manželstve len kvôli deťom... Nemala som v úmysle začať nový vzťah v bolestivom období rozchodu...“

„Žila som medzi Prahou a Innsbruckom, kde medzičasom manžel Harald žil a pracoval v automobilovej firme. A nechala som sa zviesť... Bola som ako nadopovaná v pozitívnom zmysle, motivovaná myšlienkou nestrácať zmysel života – dať mu novú šancu.“ A ďalšiu šancu životu skutočne dala.


Tretíkrát sa vydala a vo veku štyridsaťtri rokov porodila tretie dieťa – dcéru Sophie Emmu, ktorej doma hovorí Žofka. Práva táto najmladšia zdedila najviac z jej umeleckých vlôh. Dcéra Jana totiž pracuje vo Viedni ako fyzioterapeutka a syn Harry robí barmana. Sophie hrá na husliach a zobcovej flaute. Jazdí a miluje kone a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že sa vyberie v maminých šľapajach.

Od života ako z rozprávky má súkromie herečky Jany Nagyovej poriadne ďaleko. A hoci by sa jej Arabelin zázračný prsteň plniaci všetky želania rozhodne mnohokrát zišiel, nechcela by ho. „A na čo by mi bol? Točila by so ním dovtedy, pokým by som nemala všetko, na čo by som si spomenula, a potom čo? Myslím, že taký život by sa mi zunoval!“

Príbeh Jany Nagyovej a viac zaujímavého čítania nájdete aj v aktuálnom vydaní týždenníka Šarm!

Arabela oslavuje 55 rokov! Muža jej upili na smrť, hovorí o minulosti Jana Nagyová