Otec blondínkiných detí sa vrátil do Kanady a Aneta je opäť na všetko sama. Dôvodom údajne nie sú nezhody manželov, Mark si vraj na Slovensko nevedel zvyknúť a nenašiel si tu ani prácu, akú by si predstavoval. „Áno, môj manžel je momentálne v Kanade. V rozvodovom konaní však nie sme,“ zareagovala moderátorka, keď sme sa jej na to opýtali. O téme sa podrobnejšie vyjadrovať nechce, sama totiž netuší, ako sa bude ich vzťah vyvíjať. Momentálne je pripravená postarať sa o svojich synov sama a chodí z jednej práce do druhej.

Dvaja otcovia, traja synovia a nežná blondínka, ktorá na všetko zostala sama. Takto to vyzerá v Anetinom živote, no húževnatosťou a pracovitosťou môže ísť mnohým príkladom.
Dvaja otcovia, traja synovia a nežná blondínka, ktorá na všetko zostala sama. Takto to vyzerá v Anetinom živote, no húževnatosťou a pracovitosťou môže ísť mnohým príkladom.
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/JÚLIUS DUBRAVAY

Dvaja otcovia, traja synovia a blondínka, ktorá na všetko zostala sama. Takto to vyzerá v Anetinom živote, no húževnatosťou a pracovitosťou môže ísť mnohým príkladom.
FOTO: Plus JEDEN DEŇ/JÚLIUS DUBRAVAY

Hoci vyzerá ako krehká blondína, svojou životaschopnosťou a odhodlaním postarať sa o troch synov by schovala do vrecka aj nejedného chlapa. Okrem moderovania Novín o 17.00 na JOJ-ke riadi súkromnú škôlku, moderuje rôzne podujatia, je ambasádorkou niekoľkých charitatívnych projektov a už začala zarezávať aj na šou Farmár hľadá ženu. „Na prvom mieste sú však moji traja malí princovia. Dôsledne rozdeľujem čas, ktorý venujem im a ktorý venujem práci. Pričom mám vždy na zreteli to, čo je pre mňa najdôležitejšie – svoje deti. Láska k nim je motor, ktorý ma ženie vpred, aj keď už niekedy nevládzem. A mám šťastie, že mám skvelých rodičov, na ktorých sa môžem vždy obrátiť, keď potrebujem pomoc,“ tvrdí s úsmevom Aneta, no netají, že aj ju občas prepadne smútok: „Pomodlím sa, porozprávam sa s Bohom, pritúlim si synčekov, vystískam ich. A keď mi povedia: ,Ľúbim ťa maminka‘, svet je krásny,“ usmieva sa moderátorka.

Moderátorka má za sebou dve svadby a jeden rozvod. Zatiaľ.
Moderátorka má za sebou dve svadby a jeden rozvod. Zatiaľ.
Zdroj: Archív

Moderátorka má za sebou dve svadby a jeden rozvod. Zatiaľ.
FOTO: Archív

Mužský vzor im nechýba

Anete teda dodávajú veľa energie jej traja chlapci, Danko (6), Gabriel (3) a Nathan (2), a snaží sa ich vychovávať najlepšie, ako vie. „Pozorujem ich, postupne sa učím a aj si čítam knihy o výchove. Zaujíma ma napríklad, ako sa zachovať, keď majú chlapci medzi sebou nejaký konflikt. Snažím sa ich nechať, aby si to vyriešili, ale iba do tej miery, aby si fyzicky neublížili. Niekedy je to drsné. Aj najmladší, útlučký a tenučký, sa do starších pustí a mám strach, aby potom nebol plač. Ale snažím sa nezasahovať, kým je to možné. Napriek škriepkam sa majú veľmi radi a verím, že to tak aj zostane. Nie je ľahké vychovávať troch synov. Ale keďže medzi nimi nie je veľký vekový rozdiel, dokážu sa spolu pekne pohrať.“ Chce, aby z jej troch malých chlapov vyrástli samostatní, múdri a sebavedomí muži. Mužský vzor im vraj nechýba. „Momentálne síce majú otca mimo Slovenska, ale okolo seba majú predsa aj ďalších mužov, napríklad dedka, strýka Adama, v škôlke a škole trénera,“ tvrdí Aneta.

Utrápená Parišková: Anetine problémy už vidno aj na tvári!

Aneta so svojimi troma synmi.
Aneta so svojimi troma synmi.
Zdroj: Archív

Aneta so svojimi troma synmi.
FOTO: Archív

Po anglicky zatiaľ dobre nevedia

Napriek tomu, že Anetin manžel je z anglicky hovoriaceho prostredia, Aneta deti angličtinou príliš netrápi. „Som národovkyňa, takže chcem, aby moje deti na prvom mieste rozprávali čistou spisovnou slovenčinou. Po anglicky sa postupne naučia tiež, ale netlačím na to. Ja s nimi po anglicky hovoriť nebudem. Danko je už prváčik a chodí do bilingválnej školy, takže vie po slovensky aj po anglicky. Plakala som od šťastia, keď nedávno domov doniesol diplom za prvé miesto v školskom kole Hviezdoslavovho Kubína,“ usmieva sa moderátorka.