Dôvodom opatrenia je havarijný stav mosta. Obchádzková trasa je naplánovaná po ceste II/507 smer Dolná Streda - R1 alebo I/62 smer Šintava - R1 Šoporňa. Informuje o tom web mesta. Uvádza, že z toho dôvodu sa od 1. marca mení cestovný poriadok autobusových liniek Nitra - Sereď – Trnava a Nová Ves nad Žitavou – Vráble – Nitra – Trnava.

Zrušené budú autobusové zastávky Progres a Pečivárne a vznikne nová zastávka Cukrovarská. Doba jazdy sa pre obchádzku predĺži asi o päť minút, upravené budú odchody autobusov. Dĺžka trasy sa zvýši asi o šesť kilometrov, čo bude mať za následok aj zvýšenie cestovného. Most je vo vlastníctve Slovenskej správy ciest (SSC).

Ako uviedol zástupca primátora Ľubomír Veselický, SSC mala diagnostiku stavby od roku 2011 a nekonala. Na stretnutí zainteresovaných strán sa zástupcovia mesta podľa jeho slov dozvedeli, že výstavba mosta by mohla začať v roku 2021. "To je pre nás neprijateľné," uviedol Veselický. O havarijnom stave bola, ako dodal, samospráva informovaná 6. februára.