Prvýkrát volal muž na núdzovú linku krátko po 22. hodine. „Išli sme 140 kilometrov za hodinu a v plnej rýchlosti sme narazili do stromu. Všetci sú zakliesnení v aute,“ znel zúfalý hlas v telefonáte na linku 112. Osem minút opisoval, ako sú ostatní v bezvedomí a on sám krváca. Z auta vraj vyteká benzín a hrozí, že vybuchne.

Operátor ho žiadal, aby od neho odstúpil. „Mám tam ženu, ja ju tam nenechám,“ vystrašene hovoril volajúci.

Za Šaľu smerom na Galantu vyrazili záchranári, hasiči aj policajti. „Následne volajúci oznámil, že nehoda sa stala pri odbočke na Palárikovo,“ povedala policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Záchranári hodinu jazdili po všetkých cestách, až pokiaľ sa nepresvedčili, že havarované auto nikde nie je.

Ešteže sa nič nestalo!

Policajti zistili, že číslo patrí Ivanovi (24) zo Šurian. „Skutok zdokumentovali ako priestupok na úseku integrovaného záchranného systému. Vec bude odstúpená na okresný úrad a hrozí mu pokuta 1 650 eur,“ uviedla Bruchterová. Mladík sa vraj najskôr vykrúcal a tvrdil, že z mobilu nevolal, ale požičal ho neznámemu, ktorý si potreboval zavolať taxík. „Nechcem sa k tomu vyjadrovať,“ povedal nám Ivan.

„V tomto prípade ide doslova o hyenizmus, keďže zneužil záchranky z dvoch okresov. Ak by sa v tom čase niečo stalo a nemohli by zasiahnuť, boli by ohrozené životy ľudí,“ vyjadril sa hovorca operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel.

Žiadna zo zasahujúcich zložiek nepotvrdila, že plánujú od telefonujúceho žiadať preplatenie výjazdu a nákladov. Hovorcovia nám povedali, že podobné falošné poplachy nedávajú preplácať.

Zasahovali:

  • 1 auto so 4 hasičmi zo Šale
  • 2 autá so 7 hasičmi z Nových Zámkov
  • 2 posádky RLP a RZP Šaľa
  • 2 posádky RLP a RZP Nové Zámky
  • 7 policajných áut so 16 policajtmi