Najmladší obyvateľ.

Prvými tohtoročnými prírastkami boli mláďatá kozy domácej kamerunskej. "Narodili sa druhého januára a boli štyri,"povedala hovorkyňa bojnickej zoo Simona Kubíčková. Zároveň sa stali aj poslednými mláďatami, ktoré pribudli v minulom roku. "Na Silvestra sa narodili dve mláďatá tohoto druhu," potvrdila S. Kubíčková. Ako ďalej prezradila, všímaví návštevníci môžu postrehnúť aj iné, omnoho exotickejšie mláďatko. "Je to mláďa kengury tmavochvostej. To spozorovali naši ošetrovatelia ešte koncom decembra a aj teraz hoci je sneh, kengury chodia von. Pokiaľ budú mať návštevníci šťastie, uvidia ho vykúkať z maminho vaku. Je veľmi zvedavé a obzerá si svet okolo seba," dodala S. Kubíčková. Kým tieto zvieratká sú najmladšími prírastkami, toho najstaršieho by ste hľadali však ťažko.

Najstarší obyvateľ.

"Najstaršou obyvateľkou je momentálne samica orla stepného, ktorá podľa záznamov bude mať 56 rokov tento rok,"prezradila S. Kubíčková. Podľa nej, je to úplná rarita, Orly stepné sa vo voľnej prírode dožívajú maximálne 41 rokov. Bojnická orlica tak možno práve vďaka životu v zajatí, nadsluhuje oproti svojmu druhu vo voľlnej prírode 15 rokov. 

Najexotickejší obyvateľ.

Všetky zvieratá  ktoré sú v bojnickej zoo patria medzi exotické. Snáď s výnimkou slovenských alebo blízkych európskych druhov. Tie, ktoré boli najexotickejšie a mnohí návštevníci na ne dodnes spomínajú, by ste však v Bojniciach hľadali márne. "Také najzaujímavejšie sú určite biele medvede, ktoré sme tu chovali do roku 1992 a ešte aj teraz sa na nich návštevníci často pýtajú. Zo súčasných druhov sú najväčším lákadlom slonice Maja a Gula a orangutany bornejské  Kiran s mamou Nangou a otcom Jagom,"uviedla S. Kubíčková.