Manželia splnomocnili na zastupovanie renomovanú slovenskú advokátku Ivanu Kochanskú. „Pojednávanie malo rýchly priebeh. Skončilo zhruba po pätnástich minútach. Nakoľko sa ani jeden z manželov nezúčastnil pojednávania, rozsudok zatiaľ nie je právoplatný,“ povedala právna zástupkyňa páru. Dodala, že po doručení súdnej zásielky začne plynúť 15 – dňová lehota na podanie odvolania. „Nepredpokladám, že sa niekto z účastníkov odvolá, keďže navrhovateľ František Kabrheľ zdôvodnil svoj návrh tým, že manželstvo neplní svoj účel podľa zákona o rodine. S manželkou spolu nebývajú, ani spoločne nehospodária,“ vysvetlila  Kochanská.

Kabrheľ je pokojný

Versače, ktorý v auguste podal návrh na rozvod, ukončenie manželstva neprežíva nijako dramaticky. „Niečo sa začalo i skončilo. Nechápem čo z toho ľudia robia vedu. Nie sme prví, ani poslední ktorým to nevyšlo,“ povedal Kabrheľ pre Plus JEDEN DEŇ. „Všetko je tak, ako má byť. S Norou sme sa na všetkom dohodli ešte pred rozvodom. Nemáme deti ani spoločný majetok, načo by mal súd oddiaľovať rozhodnutie,“ povedal výstredný Nitran. Ja s Norou sme na súde neboli. Prečo aj, všetky náležitostí spojené s rozvodom rieši naša právnička.“

Sobáš z rozumu?

O manželstve niekdajších úhlavných nepriateľov, sa od prvého momentu hovorilo, že bolo uzavreté účelovo, aby sa Nora, kvôli podvodu a nesplateniu závratnej pôžičke 853 tisíc eur Versačemu, vyhla desaťročnému pobytu za mrežami. Využili dieru v zákone. Sobášom sa títo dvaja  stali blízkymi osobami a Kabrheľ, ako Norin manžel, podľa Trestného zákona mohol odoprieť jej trestné stíhanie. Čo urobil  okamžite po svadbe.

Luxus a podnájmy

Kabrheľovci tvrdenia o sobáši z rozumu odmietali bez ohľadu na to, že žili na naše pomery zvláštnym partnerským životom. Zatiaľ čo Kabrheľ obklopený luxusom žil striedavo v Nitre a Taliansku, jeho zákonitá vymenila pohodlie sestrinho domu na Fakľovej v Košiciach, za bývanie na podnájmoch. Najprv v maďarskej Rajke, potom v byte na Komenského a neskôr v dome na okraji Sabinova, kde býva doteraz.  Stále však  zotrvali na tom, že v ich manželstve je všetko v najlepšom poriadku. Že to tak nebolo, potvrdil dnešný rozvod.

 

Ostávajú v kontakte

František Kabrheľ poznamenal, že informácia  od právničky o rozvode manželstva ním nepohla. Necíti smútok, ale ani radosť. Berie to športovo, bez emócií. "Ideme ďalej. Nerozchádzame sa v zlom, určite budeme komunikovať aj v budúcnosti," zdôraznil Kabrheľ.  Dôvodom  udržiavania  priateľského vzťahu môže byť exekúcia  uvalená na Noru tri mesiace po svadbe, ktorou sa domáha vrátenia  pôžičky v sume viac než  853 -tisíc eur.  "Zatiaľ neuvažujem o  jej stiahnutí,"  znela strohá odpoveď exmanžela Kabrheľovej.

 

Prečítajte si:

Nora a František Kabrheľovci: Najprv prekvapivá svadba, teraz ROZVOD!

FOTO Braňo MOJSEJ: Toto som mal urobiť už dávno!

EXKLUZÍVNE Noru Kabrheľovú (60) stíha rana za ranou: Po návrhu na rozvod prišlo niečo nečakané!

FOTO Braňo MOJSEJ dostal OD SVOJEJ LÁSKY originálne prekvapenie: Bol z neho úplne hotový!