Na pôde Gymnázia Jána Hollého, kde sa akcia uskutoční organizátori budú v piatok  21. júna  prijímať od darcov veci do domácnosti, hračky, školské pomôcky, obuv, knihy a ďalšie  predmety. Zber sa uskutoční v čase od 14.00 do 19.00 h.

Kraj oceňoval

Iniciatívu v tomto roku ocenil aj Trnavský kraj 2. miestom v rámci súťaže Ekologický čin roka 2018 za kreatívnu a inšpiratívnu aktivitu v oblasti životného prostredia. 

Pomoc núdznym

Veci  zo zóny si môže odniesť každý záujemca zadarmo. "Máme záujem o letné oblečenie. Ale také, ktoré by si darca ešte sám obliekol," uviedla pre TASR za organizátorov Zuzana Šujanová.  Dodala, že deravé svetre, špinavé hračky či roztrhané knihy radosť už nikomu neurobia a preberať sa nebudú. Zóna bez peňazí je určená mladým rodinám, ktorých potomkovia rastú rýchlejšie, ako sa napĺňa ich peňaženka. Seniorom, ktorým dôchodok na všetky potreby nepostačuje. Pre všetkých, ktorých postretla neľahká životná situácia, ale aj pre študentov, študentky a kreatívne typy, ktoré dávajú veciam druhú šancu.

Nič nevyjde nazmar

"Vítaní sú všetci, ktorým myšlienka recyklácie oblečenia a vecí, ktoré by inak skončili na skládke nie je cudzia a záleží im na našej planéte, ktorú určite nechcú mať plnú odpadkov. Všetko, čo si v sobotu nenájde svojho majiteľa, poputuje do organizácií, ktoré pomáhajú," informovala Šujanová.