Od začiatku roka evidujú trenčianski policajti osem dopravných nehôd cyklistov. Toto číslo však nemusí byť konečné. Mnohí cyklisti drobné ťukance a oškreté kolená ani nenáhlasia.

„Chodím do práce na bicykli vždy, keď to počasie dovolí. Je to super, že sa budujú aj cesty pre cyklistov, ale po cyklotrasách sa bojím. Už veľakrát som bol svedkom drobnejších kolízií so šťastným koncom, ako aj nehody s úrazom,“ prezradil aktívny Trenčan a dodal, že skôr vyhľadáva iné cesty ako oficiálne cyklotrasy. Podľa jeho slov veľkým problémom je, že sa vybudovalo niekoľko desiatok metrov cyklotrasy, ktorá potom zrazu skončí, aby sa objavila zase ďalej.

Od 1.1.2019 do 19.8.2019 evidujeme v meste Trenčín celkovo osem dopravných nehôd cyklistov
Od 1.1.2019 do 19.8.2019 evidujeme v meste Trenčín celkovo osem dopravných nehôd cyklistov
Zdroj: archív PZ

„Od 1. 1. 2019 do 19. 8. 2019 evidujeme v Trenčíne celkovo osem dopravných nehôd cyklistov,“ povedal policajný hovorca Pavol Kudlička. V máji a júni sa takmer každý týždeň stala jedna nehoda. Podľa znalca z odboru cestnej dopravy Milana Holéciho za vysoký počet nehôd môže nedostatok rešpektu.

„V súčasnosti sa v centre mesta v pešej zóne pohybuje veľké množstvo ľudí. Okrem toho sa tam vozia cyklisti, ktorí si môžu vybrať, či pôjdu po ceste medzi autami, kde je to pre nich rizikové, alebo pôjdu na pešiu zónu, kde však nezosadnú z bicykla a ani nespomalia. Tu už zase cyklisti ohrozujú chodcov a deti,“upozornil Holéci.