V stredu sa na známom internetovom portáli objavilo video, ako jedna z obyvateliek problémového pozemku vykonáva potrebu priamo pred dverami svojho prístrešku. Hneď ako potrebou odľahčené žena zbadala kameru, spustila hŕbu pikantných nadávok na natáčajúceho suseda. Spŕšku emočného monológu sme museli vypípať.

Hádky, nadávky, urážky a vyhrážania sú na tejto ulici pritom už tri roky častým problémom. "Dokonca nám hádžu do záhrady vlastné výkaly, alebo nám nimi špinia steny," povedal nám pred časom nešťastný sused Oskar Dobrovodský. Rómovia sa však bránia, že susedia sú od začiatku proti nim a oni nič zlé nerobia. V Malackách, kde sa rómska rodina presťahovala pred tromi rokmi, sa pokojná ulica premenila doslova na Eldorádo. Na pozemku so 45 štvorcovými metrami sa tam tlačia tri rodiny, spolu až 35 ľudí.

Vedenie Malaciek muselo riešiť aj ich čierne stavby, ktoré si tam postavili. Na problém sa bol minulý rok pozrieť aj minister vnútra Daniel Lipšic. Policajti, zamestnanci mestského úradu aj rôzni aktivisti si tam podávali doslova kľučky, no problém sa stále nevyriešil. Čierne stavby im síce zbúrali, no problémoví Rómovia tam stále zostali bývať. 

"Musí sa s tým niečo urobiť. Ak to bude pokračovať, raz niekomu z nich prasknú nervy, hodí tam granát, alebo to tam podpáli a bude z toho druhý masaker z Devínskej Novej Vsi," už pred rokom sa zhodovali obyvatelia Družstevnej ulice.