Slovákov zachvátila "jahodová" hystéria. Dnes kvôli nim neváhali vystáť extremne dlhé rady. Jahodové farmy, ktoré otvorili samozber, museli už po niekoľkých minútach odmietať zákazníkov. Niektorí kempovali pred jahodoviskami už od šiestej ráno, len aby si mohli naoberať voňavé ovocie. Napríklad vo Vlčkoviciach už po necelej hodine museli pre obrovský záujem vyhlásiť, že ďalších zberačov už na pole nepustia. Informovali o tom vo svojom statuse na sociálnej sieti.Podobná situácia boloa aj na jahodovej farme v Dunajskej Lužnej. "Jahody sú vyzbierané. samozber dnes, 30.5.2020 o 11:40 zatvárame," upozornili na sociálnej sieti.

Samozber vo Vlčkovciach zatvára, príčinou je veľký záujem verejnosti.
Samozber vo Vlčkovciach zatvára, príčinou je veľký záujem verejnosti.
Zdroj: Facebook - Jahody Vlčkovce

Niektorí zákazníci preto odchádzali sklamaní. "V kolóne sme čakali tak 2 hodiny. Prišli sme hneď, ako sa otváralo... Z parkoviska sa nedalo dostať a ešte k tomu nám ich zamestnanec začal nadávať, že blokujeme výjazd a nerešpektujeme pravidlá cestnej premávky?! To čo je už?! Stáli sme v kolóne ako každý iný, púšťali z každej uličky auto a nám bude niekto nadávať? Takže oraganizácia žiadna!"posťažovala sa Alexandra.

Na dnešnom samozbere si niektorí pochvaľovali, iní zasa takí nadšení neboli. "Bolo to peklo, a to sme tam boli už o 7. Na pokladni sme čakali 1.5 hod. A to bolo ešte dobré," napísala na stránke farmy Petronela

Farmári sa bránia tým, že pre chladnejšie počasie dozrievajú jahody pomalšie. "Zrelé jahody sa veľmi rýchlo vyzbierali a ďalšie vplyvom nepriaznivého počasia nestíhali dozrievať. Jahody potrebujú slnko a teplo; a toho máme v týchto dňoch málo," odkazujú zákazníkovm na stránke Emilove sady. Menšie farmy zaviedli samozber, na ktorý sa dá vopred prihlásiť, zákazníci si to pochvaľujú: "Akurát som prišla zo samozberu zo Žirian a tam úplná pohoda.Dopredu sa objednávalo a parádička. Samozrejme aj tam bol velký záujem,ale pustili len tých,čo sa dopredu objednali,"pochválila sa pani Jarmila.

Zábery z EXTRÉMNE dlhých radov nájdete TU!

Včera otvorili aj samozber jahôd a hrášku v Bučanoch.

Samozber jahôd a hrášku v Bučanoch
Samozber jahôd a hrášku v Bučanoch
Zdroj: Facebook - Plantex