Galbovci mali na dvore na Družstevej ulici načierno postavenú letnú kuchynku, kde ich bývalo jedenásť. V stredu im však tento príbytok na základe exekúcie zrovnali so zemou a mesto ich muselo, keďže sa ocitli v náhlej núdzi, vysťahovať na Hlbokú ulicu. Neprešiel ani deň a Rómovia sa vrátili späť na Družstevnú.

Čítajte viac:

Emócie v Malackách: Rómom zbúrali príbytok pre jedenásť ľudí

„Balážovci, ktorí tam bývajú, im povedali, že im pozabíjajú deti. Vy by ste nešli preč?“ povedal nám jeden z Galbovcov. V dvojizbovom dome na Družstevnej s rozlohou 47 štvorcových metrov ich tu teraz žije až 48, oficiálne na trvalý pobyt 34.

„Je to hrozné, spíme kade-tade po zemi, aj v kúpeľni,“ sťažovali sa Galbovci. Navštívili sme aj klan Balážovcov v domčekoch na Hlbokej ulici. „My ich tu nechceme, oni len robia problémy. Jedine, že by nám sem dali plot. My sme sa im nevyhrážali,“ povedal Rado Baláž. Vedenie mesta Malacky má z celej situácie hlavu v smútku.

„Jediným riešením je schváliť lokalitu, kde by sa títo obyvatelia spolu s neplatičmi presunuli. Takých alternatív sme navrhli asi osem, ale zatiaľ sa každá stretla s nepochopením ľudí, ktorí žijú v tesnej blízkosti,“ povedal nám malacký prednosta Dušan Vavrinec. Keďže sa Galbovci vrátili na Družstevnú a žijú tam v takých podmienkach, hrozí, že im úrady odoberú deti.