Čo sa to deje v nitrianskej nemocnici?

Je to ako zlý vtip! Zdravotníckemu personálu v nemocnici v Nitre sa podarilo v priebehu pár dní zbabrať dve operácie. Potom, čo vyšlo najavo, že koncom marca operovali športovcovi a bývalému futbalistovi Františkovi Rapanovi zdravé koleno, sa odhalil aj druhý prípad. 10 dní pred touto operáciou zbabral zdravotný personál aj operáciu kolena Karolovi Cigánikovi. „Pri mojej prvej operácii ráno niečo vymenili, nejakú náhradu a potom, keď na to prišli, ma operovali ešte raz,“ začal svoje rozprávanie Karol Cigáň (68). „Operovali ma o 07.30 hod., o trištvrte na deväť už mali hotové,“ povedal K. Cigáň a dodal, že aj mesiac po zbabranej operácii chodí stále po doktoroch.

Karol Cigáň bol operovaný len pár dní pred tým, ako zbabrali operáciu Františkovi Rapanovi. Ani jeho operácie nedopadla dobre.
Zdroj: mm

„Stále ma to bolí, beriem lieky a nepomáha to. Zatiaľ to nie je ktovie čo. Vymenili pri operáciu nejakú vložku, čo mala ísť do pravého kolena, tak tú mi dali do ľavého. Potom, keď na to prišli, tak ma o trištvte na tri operovali už druhýkrát. Našťastie to nebol ale ten istý lekár, ktorý operoval aj pána Rapana, tak operovali aspoň správnu nohu,“ dodal s úsmevom K. Cigáň. Podľa jeho slov sa ospravedlnenia od nemocnice nedočkal. „Bol za mnou iba doktor, čo ma operoval. Ťažšie sa to hojí, ale, našťastie, to nebolo až tak, ako pri operácii pána Rapana,“ povedal K. Cigáň s tým, že sťažovať sa nechcel a ani nemieni. „Dali mi podpísať aj papier, že treba to operovať ešte raz, tak som si povedal, dobre, veď to musí byť, ale spravte to aspoň poriadne. A načo by som sa sťažoval? Zatial je to ako-tak dobré, ale už nikdy viac. Tejto nemocnici sa vyhnem oblúkom,“ uzavrel s úsmevom K. Cigáň.