„Po komplikáciach so srdiečkom ktoré nám väčšinu času teraz vykrýva kardiostimulátor a o ktorých sme netušili a odhalili sa až  po prílete, je Sebiho zdravotný stav doslova premenlivý. Za minulý týždeň sme absolvovali množstvo vyšetrení  a po piatkových skopiách v anestézii sme ostali trošku zaskočení aj my, aj lekári, ako sa nález od posledných vyšetrení doma zmenil,“ píša mama Mirka z Bostonu.

Podľa vysvetlenia Sebinkovej mamy sú po presune synčeka do bostonskej nemocnice niektoré jeho indikácie na tom lepšie, ako sa predpokladalo, ale iné sú zase naopak horšie a dosť to komplikuje  následný postup a pôvodné plány lekárov.

Už teraz vieme, že budú potrebné ďalšie vyšetrenia, aby sa neriešila len najprv 1 diagnóza a potom druhá, ale ako celok spolu s čo najväčším benefitom pre neho. Nálezy z piatka si musia prediskutovať najprv medzi sebou a potom s ďalšími špecialistami (ORL, chirurgia, neurológ, pneumológ, fyzio atď.) a to stále nemáme odpoved, čo sa udialo so srdiečkom,“ píše Mirka.

Cez víkend sa Sebi zotavoval z vyšetrení a nyvyše dostal alergiu na nejaké lieky, takže rodina musela riešiť aj toto. S Eby musia dobiehať popritom školu, čo tiež nie je jednoduché, keďže všade musí chodit s rodičmi a trávi veľa času  v nemocnici, keď je braček na vyšetreniach.

REAKCIE ľudí, čo Sebinkov príbeh sledujú, nájdete v GALÉRII

„Začíname si pomaly zvykať na stravu, ľudí a spôsob života a veru chýba nám domov, Ebynke chýba škola, spolužiaci, kamaráti,“ popisuje Mirka situáciu.

Neuveriteľná reakcia

„Medzitým sme sa deti aspoň trošku snažili rozptýliť, lebo aj Sebi mal popravde už plné zuby vyšetrení a nemocnice, kde sme najprv dochádzali denne a trávili tam čas od rána do poobedia alebo večera, alebo v rámci hospitalizácie,“ napísala mama na sociálnu sieť a zverejnila niekoľko forografií Sebinka a jeho sestričky Eby v Bostone.

FOTOGRAFIE z Bostonu nájdete v GALÉRII

To vyvolalo u niektorých Slovákov, ktorí sledujú Sebiho stránku, neuveriteľhú reakciu. Začali ho hejtovať. 

„Do toho sa nájdu aj ľudia, ktorým ležíme v žalúdku a asi nechceli, aby sme sa sem dostali. Napriek tomu veríme, že nakoniec prídu na to, ako  Sebimu pomôžu. Aj keď to niekto nedokáže pochopiť, o nič iné nám nejde, len nájsť konečne odpovede a hlavne riešenia. Všetkých pozdravujeme a každému jednému, kto nám drží prsty, ďakujeme,“ reagovala mama, ktorú niektoré komentáre na sociálnej sieti nepríjemne prekvapili.

Prečítajte si tiež: