Svoju susedu hľadajú aj samotní Rusovčania. Hneď prvý deň zorganizovali veľkú akciu. Hasiči, dobrovoľní záchranári, psovodi a pátracia služba z Trenčína ich zadelili do sektorov a vydali sa hľadať Nadeždu. 

„Vytypovali sme objekty, kde by sa mohla skryť pred  počasím,“ opísala starostka Rusoviec Lucia Tuleková Henčelová. Druhý deň však už hľadala iba polícia.„Poprosili nás, aby sme už neorganizovali dobrovoľné skupiny a nezasahovali do pátrania,“prezradila starostka.  

Nadežda sa s manželom a dvomi deťmi prisťahovala do Rusoviec pred dvoma rokmi. Koncom minulého roku sa im narodila dcérka a nič nenaznačovalo žiadne problémy. „Boli v pohode. Žili si štandardným životom mladej rodiny v Rusovciach,“tvrdí Lucia Tuleková Henčelová. Podľa jej slov navštevovali kultúrne podujatia a okamžite si našli plno známych. 

Pre Rusovčanov bola nezvestná žena hlavnou témou aj včera. Snažili sa zbierať akékoľvek informácie, na bránach viseli plagátiky s fotografiou mladej mamičky. Manžel Ľuboš, ktorý ako prvý zistil jej zmiznutie, sa už nechcel vyjadrovať. Na sociálnej sieti sa však objavila informácia, že ráno ju mali vidieť v Pezinku a že ju liečili na popôrodnú depresiu.

Okrem štvormesačnej dcéry majú manželia aj dvoch sedemročných chlapcov. Odborná asistentka zo školy, kam chodia, si myslí, že chlapci ešte nevedia, že sa ich mama stratila. „Sme z toho hotoví, dúfam, že sa nájde,“ dodala.

Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michala Szeiffu pátranie po nezvestnej naďalej pokračuje.  „O podrobnostiach však nie je možné zatiaľ informovať, prezradil krajský policajný hovorca Michal Szeiff a dodal: „V prípade, že má niekto informácie alebo indície, môže to oznámiť na akomkoľvek policajnom útvare.“ 

Mohlo by vás zaujímať: