Dôvodom ťažkého pôrodu zrejme bolo, že bol Majkin tretí synček, pýtajúci sa na svet, príliš veľkým bábätkom. Nakoniec lekári museli urobiť žene cisársky rez. Dieťatko, našťastie zachránili, ale Majka sa už nikdy viac zo spánku neprebrala. 

V kóme bola mladá mamička celé dva týždne, nakoniec svoj boj o život prehrala. Svoje vytúžené dieťatko ani na okamih nevidela.   

Oslovili sme v tejto súvislosti aj vedenie považskobystrickej nemocnice. „Je nám veľmi ľúto, že došlo k tejto komplikácii. Celý prípad vyšetruje ÚDZS a my ponúkame maximálnu spoluprácu pri objasňovaní tejto smutnej situácie. Rovnako ponúkame prípadnú pomoc pozostalým,“ povedal nám riaditeľ nemocnice Igor Steiner, ktorý dodal, že pôrod viedol sekundárny lekár, ktorý pri prvých príznakoch na možný neštandardný priebeh pôrodu volal svojho kolegu, ktorý je dlhoročný skúsený lekár so špecializáciou v odbore gynekológia a pôrodníctvo. 

Podľa zistení denníka Plus JEDEN DEŇ mal mladú Majku rodiť pôrodník, ktorý pred rokom rodil aj mamičku Silviu. Tá doteraz zostala v kóme. „Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na základe podnetov v obidvoch prípadoch vykonáva dohľad u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. To znamená, že dohľady ešte nie sú ukončené, o výsledku dohľadu úrad môže informovať až po jeho ukončení,“ uviedla pre Plus JEDEN DEŇ hovorkyňa úradu Andrea Pivarčiová. 

Na považskobystrickú nemocnicu a na daného pôrodníka majú ťažké srdce aj iné viaceré mamičky, ktoré tu porodili svoje deti. „Ja som pri tomto lekárovi rodila pred 18 rokmi a bohužiaľ, dnes mám syna vozíčkara s diagnózou DMO hydrocefalus. Milión krát som si povedala, že keby som vedela, čo ma v živote čaká, zažalujem ich. No naivne som si myslela, že ak budeme poctivo cvičiť, postavím ho na nohy, nestalo sa a ani sa nikdy nestane. Tohto lekára si budem nadosmrti pamätať,“ prezradila zronená mamička, ktorá sa o syna teraz stará 24 hodín denne.