Autor fotografií, ktorému sa podarilo vlani urobiť zábery Trnku neďaleko jeho nového bydliska by ho bol v prvom momente prehliadol. V starom  zhrbenom mužovi v teplákoch, tričku, mikine, tenkej vetrovke a so šiltovkou na hlave, ktorý kráčal pomaly, opierajúc sa o paličku nespoznal v minulosti síce tiež štíhleho, ale čulého a sebavedomého generálneho prokurátora. Prezradil ho však pes, ktorého mal na vôdzke. Zábery Trnku s rovnakým štvornohým miláčikom sa objavili v minulosti kdekade.

Anketa
Prekvapila vás v minulosti informácia o tom, na čo sa zapredal Dobroslav Trnka?

Zostarnutý a utrápený

Nevedno, či sa pod výraznú zmenu Trnku podpísala choroba alebo obžaloba, ktorej čelí. Bývalý generálny prokurátor sa na krátkych úsekoch, ktoré prechádzal so psíkom, niekoľkokrát zastavil a oddychoval. Opieral sa jednou rukou o palicu a druhou o okennú parapetu. S očami uprenými do zeme vyzeral, že lapá po dychu. Po chvíľke, keď sa trošku pomotal so psom v okolí bytovky, prišiel k autu striebornej farby, na ktorom má ešte stále tabuľky s evidenčným číslom z okresu Senec (z čias, keď ešte býval v Hamuliakove), nasadol do vozidla, pes sa postavil vedľa neho a vyrazili... Skúšali sme mu volať, ale stále sa nám ozývala hláška: "Volané číslo je mimo prevádzky."

V minulosti komunikatívny Trnka je teraz skúpy na slovo a odmieta sa vyjadrovať k čomukoľvek, čo sa spája s jeho menom. Rovnaký postoj zaujal aj k otázkam, ktoré súvisia s predajom domu v Hamuliakove a kúpou bytu v Šamoríne. "V snahe, aby sa nehnuteľnosť čím skôr predala a rodinu nezaťažovali obhliadky záujemcov, rozhodli sa poveriť predajom renomovanú realitnú kanceláriu. Obchod sa podaril v relatívne krátkom čase, už v apríli. A nielen predaj, ale aj kúpa nového bývania v Šamoríne. Všetko bolo vybavené v máji," povedal nám vlani zdroj z prostredia Trnkovcov, ktorý si pre chúlostivosť témy želal ostať v anonymite.

Viac aktuálnych fotografií exšéfa generálnej prokuratúry nájdete TU ►►►

Veľkorysé priestory sú minulosťou

"Dnešné bývanie Slava je neporovnateľné, čo sa rozlohy a dispozície týka, s domom. Ten bol päťizbový, mal vnútorný osvetlený bazén s protiprúdom, patrila k nemu aj dvojgaráž, bol naozaj veľkorysý, zhruba 225 m², plus k tomu dvor a záhrada s rozlohou takmer 700 m²," znie opis s dodatkom, že šamorínsky byt je oveľa menší, nemá ani 100 m², čo je podstatný rozdiel oproti minulosti.

Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom ►►►

Prečítajte si tiež: