Policajný festival

Policajná razia s krycím názvom „festival“, ako informovala polícia, prebiehala vo viacerých mestách po celom Slovensku. „Vyšetrovateľ finančnej polície vedie od decembra 2017 trestné stíhanie pre skrátenie dane v 25 skutkoch. Týka sa to bratislavskej obchodnej spoločnosti a jej daňových priznaní. V nich mali byť zahrnuté aj fiktívne faktúry rôznych dodávateľov,“ prezradil hovorca policajného prezídia Michal Slivka a dodal, že policajti vykonávali viaceré domové prehliadky a prehľadávali aj kancelárske priestory a garáže. V rukách policajtov skončilo 14 ľudí. O ich vzatí do väzby sa bude rozhodovať v nasledujúcich dňoch, po vykonaní potrebných procesných úkonov.

Polícia zadržala organizátora jedného z najväčších hudobných festivalov na Slovensku
Polícia zadržala organizátora jedného z najväčších hudobných festivalov na Slovensku
Zdroj: Polícia SR

Medzi zadržanými je aj organizátor festivalu Dušan Drobný, ktorý stál aj za kontroverzným pochodom čertov v Piešťanoch. Samotný hudobný festival sa po prvýkrát uskutočnil v roku 2004 v Novom Meste nad Váhom. Neskôr sa presťahoval do Piešťan a po 15 rokoch sa vrátil naspäť do Nového Mesta nad Váhom. Podľa našich informácií práve v súvislosti s ním mala byť spôsobená astronomická škoda pri krátení dane a fiktívnych faktúrach. „Došlo k skráteniu dane viac ako 6,9 milióna eur,“ informovala polícia.

Viac informácií o policajnej akci s krycím názvom "festival" nájdete tu:

Oslovili sme aj zamestnancov agentúry, ktorá festival organizuje. Tí nám prezradili, že o ničom nevedia. Pre priaznivcov a návštevníkov festivalu majú ale dobrú správu. „Festival v žiadnom prípade ohrozený nie je, všetko pokračuje, ako má,“ dodali zamestnanci agentúry.

Mohlo by vás zaujímať: