Potvrdila to pitevná správa. Príbuzní preto z jej smrti vinia nemocnicu. Podľa ich vyjadrenia im milovanú sestru doslova utýrali. Nebola to však jediná tragédia, ktorá rodinu náhle postihla! V ten istý deň, keď milovaná a všetkými obľúbená Beatric svoj ťažký boj o život prehrala, zomrela aj jej mamička Zdenka
(† 69).

„Pochovali sme ich spolu, prišlo sa s nimi rozlúčiť množstvo ľudí. Toľko vencov je na hrobe...“ nedokáže dokončiť vetu Teodor, syn zosnulej Zdenky a Beatricin brat. Pritom ešte 15. júna spolu všetci tancovali na oslave.

Matku a dcéru pochovali vedľa seba v jeden deň.
Matku a dcéru pochovali vedľa seba v jeden deň.
Zdroj: beatric, nové zámky, mama, rodina, cintorín

„Beatka oslavovala päťdesiatku a rodičia mali predtým 50. výročie sobáša. Nikto vtedy netušil, že o necelé dva mesiace ich budeme spolu obe pochovávať. Sestra mala toľko plánov, tešila sa zo života a oni nám ju zabili,“vzdychne nešťastný brat. Rodina podala už sťažnosť na riaditeľstvo Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch i na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Pripravuje aj trestné oznámenie. Oslovili sme aj nemocnicu, nech sa k celému prípadu vyjadrí a položili aj konkrétne otázky. „Celý prípad je v štádiu riešenia, pretože čakáme na oficiálny pitevný nález,“znela celá odpoveď, ktorú sme získali od hovorcu nemocnice Ivana Podolského. Rodina pritom už pitevnú správu má.

Prečítajte si tiež: