Samozvaným liečiteľom z 90. rokov, ktorého poznali aj na Slovensku a ktorý vraj dokázal robiť zázraky, bol Ukrajinec Anatolij Kašpirovskij (78). Cirkev však vystríha, že zázrak je potrebné preveriť.

Anatolij Kašpirovskij.
Anatolij Kašpirovskij.
Profimedia

Liečiteľ a psychoterapeut sa však na rozdiel od Maroša z Piešťan objavoval aj v televízii. „Študovala som v Petrohrade a tohto novodobého Rasputina sledovali v štátnej televízii milióny ľudí," uviedla. Na návšteve u známych sa na program Kašpirovského zapozerala aj ona. „Hľadel na nás z televízie, hovoril k nám, pozeral nám do očí. Mala som taký čudný pocit,“ zaspomínala. 

Zrazu jej prišlo zle, priatelia ju museli dokonca položiť na posteľ. „Prešla asi polhodina, musela som to predýchať. Potom som bola tri dni absolútne pokojná,“ približuje svoje stavy. V tom čase mala zdravotné problémy a myslí si, že aj preto na ňu liečiteľ tak zapôsobil. „Keď som ho v televízii videla druhý raz, nič mi už nebolo,“ uzavrela Katka.

Slovenský "mesiáš" Maroš lieči ľudí pri osobnom stretnutí. Chýry o ňom sa rozšírili na sociálnej sieti, kde príbehy a videá zdieľali najmä Rómovia. „Chytil sa ma a povedal, pozri sa mi do očí,“ opisuje postup liečiteľa mladík Robert (22). Potom mu Maroš povedal, že je s ním, že sú v raji a ničoho sa nemusia báť.

Potvrdil mu, že je zdravý. „Najprv som mu neveril. Myslel som, že len chytá ľudí a tí mu uverili. Potom som však videl dôkazy uzdravovania. A potom sa na oblohe ukázal Ježiš. Vtedy sme mu začali viac veriť," dodáva.  Piešťanec Patrik dodal, že Ježiško, ako Maroša familiárne prezýva, človeka objíme, hladí ho. Dĺžka rituálu je individuálna, s niekým sa rozpráva hodinu, s iným aj tri. Patrik hovorí, že Maroš neberie peniaze a vyvracia aj to, že by si liečiteľ vyberal, koho lieči. 

Prečítajte si tiež: 

Veríte v zázračné liečiteľské schopnosti Maroša z Piešťan? Názory píšte do diskusie pod článkom!