Aj keď čísla nakazených ľudí novým koronavírusom dosahujú hrozivé výšky a do platnosti vstupujú tvrdé opatrenia, nie všetci sa tým trápia. Pozreli sme sa, ako to vyzerá vo večerných hodinách v podnikoch na južnom Slovensku, konkrétne v Nových Zámkoch. Tie sú centrom tzv. oranžového okresu, kde je zvýšené riziko prenosu nákazy.

Anketa
Nosíte rúško tak, ako to je stanovené?
  • 77%
  • 21%
  • 2%

Keď sme vošli do jedného z tamojších podnikov, hneď nás oslovil jeho majiteľ a upozornil nás na nosenie rúška, pokým nekonzumujeme jedlá a nápoje. „Chodia kontroly a nepotrebujem mať zbytočné problémy. Po meste už boli vo všetkých väčších podnikoch. Chvalabohu nerozdávali pokuty len napomínali, ale myslím si, že v budúcnosti môžu byť prísnejší,“ povedal majiteľ. Dodal, že niekedy je ťažké upozorňovať zákazníkov a najmä tých, ktorí sú pod vplyvom alkoholu.

Takto to vyzeralo v jednom z novozámockých barov v sobotu v noci.
Takto to vyzeralo v jednom z novozámockých barov v sobotu v noci.
Zdroj: lčel

 V ďalšom novozámockom podniku to však bola už naozaj hlava na hlave a rúško nosili len čašníčky! Bujará zábava sa skončila až niekedy nadránom, pred treťou hodinou. Hostia sa netrápili možnou nákazou.

Bar bol celý preplnený nakomplet mladými podguráženými zákazníkmi.
Bar bol celý preplnený nakomplet mladými podguráženými zákazníkmi.
Zdroj: lčel

Situáciu v mestách a obciach monitoruje štátna ako aj mestská polícia. „Počas víkendu sme sa išli pozrieť do niektorých nočných klubov a barov. Niektorí ihneď reagovali, rúška a šatky si nasadili, alebo si zabudnuté rúško ihneď zaobstarali. Našli sa však aj takí, ktorí rúško nemali ani pri opakovanej kontrole po niekoľkých hodinách,“ vyjadrila sa polícia na svojej sociálnej sieti. Pokuta za chýbajúce rúško môže dosiahnuť v blokovom konaní až 1 000 eur a mimoriadne až 1 659 eur.

 

Čo si o opatreniach myslia návštevníci barov čítajte na strane 2.