O prácu v mestskej polícii nie je veľký záujem. Mišún pritom už mestského policajta robil, a to v Trnave celých 5 rokov. V roku 2012 si však zavaril. V Bratislave zapálil vlajku Európskej únie, za čo bol trestne stíhaný. „Jeden súd ma odsúdil, ďalší oslobodil, potom znova odsúdil a zase oslobodil. Riešilo sa to len ako priestupok, nakoniec sa to však premlčalo,“ vysvetlil Mišún.

Po pálení vlajky Európskej únie v Trnave ako policajt skončil a odvtedy sa živí ako živnostník a asistent poslanca parlamentu. Teraz sa chce do radov polície vrátiť. Čo na to výberová komisia? „Mali by rozhodovať objektívne kritériá. Spravil som všetky potrebné testy. Som jednoducho normálny, bezúhonný občan,“ povedal Mišún, ktorý by už vlajku únie zrejme nepálil.

„Treba zohľadniť všetky okolnosti,“ uzavrel Mišún. Vedeniu mesta jeho minulosť neprekáža. „Na každého uchádzača treba hľadieť ako na bezúhonného človeka,“ povedala prednostka mestského úradu Iveta Brindzová a dodala, že každý zo záujemcov musel k svojej žiadosti doložiť aj výpis z registra trestov. Rozhodovať sa bude budúci týždeň.