Svet zdravia prevzal topoľčiansku nemocnicu 1. apríla tohto roka s tým, že do nej postupne investuje až 8,3 milióna €. „Celková výška investícií v roku 2017 má presiahnuť tri milióny eur. Verím, že predstavené novinky ocenia naši pacienti, ako aj všetci zamestnanci,“ skonštatoval Marek Duban, generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia.

Recepcia hotelového štandardu

Na pacientov už pri vstupe do nemocničnej budovy prekvapí vynovená recepcia, ktorá rozsahom poskytovaných informačných služieb pripomína hotelovú recepciu. "Návštevníci v nej v pracovných dňoch od 7.00 do 15.00 hod dostanú všetky informácie o prevádzke nemocnice, rozsahu zdravotnej starostlivosti jednotlivých oddelení a ambulancií, nadštandardných službách či dopravnej zdravotnej službe. Na recepcii bude súčasne možné realizovať všetky platby za nadštandardné výkony a za iné služby. Projekt si vyžiadal celkovú investíciu takmer 15-tisíc eur,“ dodal Duban.

Dve nadštandardné izby

Novinka v podobe dvoch VIP izieb čaká na pacientov na internom oddelení, ktoré predstavujú najvyššiu úroveň hotelových služieb. „Jedna je v ženskej a jedna v mužskej časti. Obe predstavujú najvyšší lôžkový štandard. Samozrejmosťou je samostatné sociálne zariadenie, harmonický interiér a LCD televízor. Poistenci Zdravotnej poisťovne Dôvera majú 50 % zľavu z denného poplatku v hodnote 20 eur,“ uviedol generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia.

Noviniek bude viac

V Topoľčanoch podľa vzoru ostatných nemocníc siete vykonali aj generálnu výmenu lavičiek vo všetkých čakárňach. Nové modely zvyšujú komfort sedenia a hygienický štandard. „Generálna výmena všetkých lavičiek prináša nový štandard vo všetkých čakárňach nemocnice. Nové lavičky sa vyznačujú dobrou ergonómiou sedadiel, odolnosťou a jednoduchou hygienickou údržbou. Pacienti sa môžu tešiť na 121 nových lavičiek so 450 miestami na sedenie. Celková investícia na to si vyžiadala približne 18-tisíc eur,“ potešil pacientov Marek Duban.

Nemocnica zrealizuje okrem toho kompletnú rekonštrukciu striech, zmodernizuje technologické vybavenie kuchyne a v priebehu najbližších dní začne so stavebnými prácami na novom centre ústavnej pohotovostnej služby.