Hrozil jej zánik

Električka v Trenčianskej Teplej má 110 rokov. Pred šiestimi rokmi jej hrozil zánik, napokon však prežila. Je síce stará, ale stále stojí za to. Robí radosť malým ale aj veľkým, a čím ďalej tým väčšiu. Je nielen vyhľadávanou turistickou atrakciou, ale najmä srdcovou záležitosťou.

Kým v rôznych kostoloch po celom Slovensku sa rozozneli árie na oslavu Troch kráľov, v Trenčianskej Teplej oslavujú naozaj netradične. Rozvážajú sa preplnenou električkou. „Trojkráľová električke štartuje sezónu 2019, je to prvá akcia v Novom roku. Je to tradícia už od roku 2015, Traja králi budú cestujúcim vysvetľovať kto sú a prečo prišli, budú ukazovať dary, ktoré priniesli,“prezradil riaditeľ neziskovej organizácie, ktorá električku prevádzkuje Dušan Nosál. Dva vagóny sa zaplnili do posledného miesta.

Ľudia sa hrnuli z celého okolia.

Každým rokom sa tradičná „trojkráľová jazda električkou“ teší čím ďalej tým väčšej obľube. Dvojročná Dominika, so šesťročnou Veronikou, maminou Lenkou a babkou Danou si tradičnú jazdu nenechali ujsť. "Chodíme aj na Mikuláša, kvôli deťom,“ prezradila mamina Lenka.

Ich babka Dana aj kvôli spomienkam. „Kedysi som na železnici robila, čistila som tieto vagóny,“ prezradila Dana. Šesťročný Jakub so sestrou Emou (12) s rodičmi Monikou a Vlastom prišli z Trenčína. „Prišli sme kvôli deťom, aby sa previezli,“ prezradili Monika s Vlastom. To už nastúpili Traja králi, deti stíchli a oslávenkyňa sa vybrala na jazdu zasneženou krajinou.