V okrese Dunajská Streda boli na ceste v dôsledku vetra popadané konáre zo stromov. "V okrese Skalica evidujeme dve udalosti v cestnej premávke, ku ktorým došlo v dôsledku silného vetra. Ide o prevrátený kamión s prívesom a osobné auto mimo cesty," doplnila krajská hovorkyňa.

Na Slovensko mieri piesok zo Sahary

Poveľkonočné počasie sa na Slovensku bude v znamení dažďa. Očakávame ho na severovýchode i na juhozápade Slovenska. Popoludní by dažďové kvapky mali obísť len východ Slovenska. Na naše územie mieri aj piesok  zo Sahary. Slovensko zasiahne v utorok popoludní. V kombinácii s dažďom tak na aute či na parapetách očakávajte vrstvu červenkastého prachu. Zmyť ju ale môže dážď, ktorý v stredu môže v niektorých častiach Slovenska sprevádzať aj búrka, najmä na strednom Slovensku.

Piesok zo Sahary.
Piesok zo Sahary.
Zdroj: Internet

"So saharským pieskom sa na našom území stretnete najmä počas popoludnia, kedy začne od juhozápadu na našom území pršať a práve dážď spôsobí akýsi ,,čistiaci,, efekt v atmosfére. Ako budú vypadávať jednotlivé kvapky, tak na ne sa naviažu tieto prachové častice, ktoré potom dopadnú na zem,"píše portál imeteo.sk.  Podľa neho sa už v nedeľu sa prvé koncentrácie prachových častí objavili na juhu Španielska, či Francúzska. Počas včerajšieho dňa sa saharský piesok dostal dokonca nad Britské ostrovy, Taliansko a začal prúdiť nad strednú Európu.


V priebehu dnešného dňa jeho najsilnejšia koncentrácia postúpi celou strednou Európou a na animácii si všimnite, že v oblasti Líbie sa dostanú do atmosféry ďalšie tony piesku, ktoré budú mieriť ďalej nad Európu, najmä do Grécka.

V Nitre uzavreli park

Pre silný nárazový vietor, ktorý sa od skorých ranných hodín rozfúkal v Nitre, uzatvorili až do odvolania mestský park. "Toto opatrenie prijímame kvôli bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov Nitry. V parku pri nárazovom vetre hrozí nebezpečenstvo pádu zlomených konárov, prípadne celých stromov," informoval hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Správu budeme aktualizovať.