Letecké spoločnosti začali nahrádzať územné Boeingy 737- Max za iné lietadlá. Cestovné kancelárie sú podľa spravodajského portálu TV Markíza tvnoviny.sk nútené meniť svojim klientom plány na poslednú chvíľu.

Kvôli tragédiám v Indonézii a v Etiópii boli lety strojov 737 Max pozastavené na celom svete. Letecké spoločnosti, kvôli tomu hľadajú voľné kapacity v iných typoch lietadiel.

Boeing 787 : ilustračné foto
Boeing 787 : ilustračné foto
Zdroj: profomedia

„Cestovným kanceláriám to samozrejme robí vrásky na čele, ale keďže ta informácia prišla niekedy v marci, tak CK mali dostatočný čas na otvorenie nových rokovaní a snažili sa v čo najväčšej miere dotknuté lety nahradiť,"vysvetlil Roman Berkes, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr, pre tvnoviny.sk.

Dovolenkárom sa preto môže stať, že do svojej destinácie neodletia tak, ako plánovali a dozvedia sa o tom približne 10 dní pred odletom. „Výpadok lietadiel Boeing 737 Max 8 sa Smartwings Group podarilo čiastočne nahradiť prenájmom lietadiel od iných dopravcov," uviedla Vladimíra Dufková, hovorkyňa Smartwings/Travelservice.

Letecké spoločnosti museli niektoré lety počas hlavnej letnej sezóny aj zrušiť. Toto zrušenie pravdepodobne najviac ovplyvní ponuku "Last Minute" zájazdov.