Svedkovia do dnešného dňa nemôžu zabudnúť na nešťastie z 11. augusta 2012. „Dostal šmyk. Vyletel do trávy a začal to tam rámovať,“spomína svedok nehody Zdenko Podhradský, ktorý bol tiež zranený. Kováčik dostal šmyk a vrazil do zastávky, kde stála Adriana, ktorá bola v čase nehody v 6. mesiaci tehotenstva a iba 10-ročný Alex z Hriňovej.

Adriana Barátová († 37)
Adriana Barátová († 37)
archív

Obaja prišli o život. „Po šiestich rokoch by už bolo načase, aby všetci zainteresovaní od vodiča po organizátorov prevzali zodpovednosť a netvárili sa, že sa nič nestalo,“povedala so slzami v očiach matka Alexa. „Koho iného ako vodiča by som mal viniť? Cesta bola mokrá. Nemal ísť ako primitív, keď tu bol prvýkrát,“ povedal Podhradský s tým, že už by sa malo v procese konečne rozhodnúť.

10.40 h 5. 12.2018 NOVÉ MESTO NAD VÁHOM: Bývalý motocyklový pretekár sa postavil pred sudkyňu okresného súdu.
10.40 h 5. 12.2018 NOVÉ MESTO NAD VÁHOM: Bývalý motocyklový pretekár sa postavil pred sudkyňu okresného súdu.
mm

Obžaloba však viní Petra Baláža, pretože ako riaditeľ a organizátor pretekov nedostatočne zabezpečil trať. „Šírka bezpečnostných zón mala byť prispôsobená rýchlosti, maximálna rýchlosť mala byť obmedzená a na trati neboli použité ani mechanické zábrany,“uviedol prokurátor.  Obžalovaný Peter Baláž sa odmietol pre prebiehajúce súdne konanie vyjadriť, podľa jeho obhajcu je žaloba nedôvodná. Verdikt nie je známy ani po stredajšom pojednávaní.