„Polícia počas bezpečnostných opatrení nezaznamenala hromadné narušenie verejného poriadku,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Podľa portálu mytrnava.sme.sk policajti udelili iba jednu pokutu chorvátskemu fanúšikovi. Bola to bloková pokuta za používanie pyrotechniky.

„Ďakujeme všetkým fanúšikom a návštevníkom Trnavy, že aj oni prispeli k pokojnému priebehu jarmoku aj futbalového zápasu,“ zhrnula Linkešová.

Toto si zaslúži uznanie!

Vďaku si fanúšikovia oboch táborov vyslúžili aj od mestských policajtov. A najmä Chorváti, ktorí prekvapili mamičku, ktorá sa prechádzala s malým dieťaťom v kočíku.

Krásne gesto. Balkanski navijaci uspávali v Trnave dieťatko v kočíku.
Krásne gesto. Balkanski navijaci uspávali v Trnave dieťatko v kočíku.
Zdroj: FB

„V meste panovala dobrá nálada, nezaevidovali sme žiadne prejavy agresivity. Pomohlo aj trochu počasie, podvečer sa rozpršalo a jarmočisko sa vyprázdnilo," povedal Ivan Ranuša, zástupca náčelníka MsP v Trnave. Chorvátski fanúšikovia sa skutočne správali slušne, ich chorály „prehlučili“ samotný jarmok. Ľudia si ich natáčali, fotili sa s nimi, v meste panovala dobrá nálada.

No pri evanjelickom kostole zaklincovali bezproblémové správanie krásnym gestom. Pomohli jednej mamičke s uspávaním dieťaťa, keď mu zaspievali chorvátsku uspávanku.

Dieťatko sa na nich uprene pozeralo a možno naozaj o chvíľu aj zaspalo a udivene sa tvárila aj príjemne prekvapená mamička.