Od 24. apríla spustila Bratislava výberové konanie na voľné pozície v mestských podnikoch. Voľné sú miesta generálneho riaditeľa spoločnosti Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s., generálneho riaditeľa spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu, a.s. (OLO), generálneho riaditeľa spoločnosti Dopravný podnik Bratislava, akciová spoločnosť (DPB), generálneho riaditeľa spoločnosti METRO Bratislava, a.s., riaditeľa príspevkovej organizácie Mestské lesy v Bratislave, aj riaditeľa príspevkovej organizácie Generálny investor Bratislavy (GiB).

V rámci pracovných ponúk mesto zverejnilo aj platové ohodnotenia týchto pozícií. Vo vrcholovom manažmente sa finančné ohodnotenie na niektorých pozíciách pohybuje naozaj vysoko a magistrát chce pravdepodobne aj takto na ponúkané pracovné miesta prilákať kvalifikovaných odborníkov.

Mať hŕbu peňazí by sa oplatilo.
Mať hŕbu peňazí by sa oplatilo.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Budúcemu generálnemu riaditeľovi vodárenskej spoločnosti mesto ponúka 6 000 eur brutto mesačne. Zároveň upozorňuje, že flexibilná zložka výplaty bude závisieť od výkonu, aj plnenia plánu organizácie, uvádza portál startitup. 

Na pozíciu hľadajú človeka, ktorý vyštudoval II. stupeň vysokej školy v odbore s technickým zameraním, vodným hospodárstvom, enviromentalistkou a podobne. Skúsenosti s vrcholovým riadením by mal mať už aspoň 5 rokov a malo by ísť o skúseného podnikateľa, schopného rozhodovať sa.

Predsedovi predstavenstva OLO ponúkajú o celých 1 000 eur menej a to 5 000 eur mesačne v hrubom. Podmienky pre prijatie sú pritom veľmi podobné na väčšine pozícií. Nový šéf OLO by mal zabezpečiť aktívnu odpadovú politiku spoločnosti, ktorá sa bude zapájať aj do celoštátnych riešení.

Kto maká, ten aj zarobí.
Kto maká, ten aj zarobí.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Predseda Dopravného podniku zarobí rovnako ako generálny riaditeľ BVS, teda 6 000 eur.  Mesto od neho očakáva, že bude schopný odstrániť súčasné nedostatky bratislavskej dopravy, vypracovať efektívny strategický plán aj rozplánovať financie.

Svojho nového šéfa hľadá aj spoločnosť METRO, no pre uchádzačov ponúkajú menšiu čiastku, mesačný plat minimálne 2 500 eur brutto. Na starosti bude mať majetkové vysporiadanie pozemkov, zabezpečenie životného cyklu stavieb, investície aj zmluvné vzťahy.