Zaujímavosti o seriáli Chobotnica

Režírovalo ho postupne niekoľko režisérov. Prvá séria bola pod taktovkou Damiana Damianiho. Hudbu k nej skladal Riz Ortolani, v ďalších ho nahradil ikonický Ennio Morricone. Prvú sériu natočili v roku 1984, poslednú desiatu v lete 1999. Celý seriál má 48 dielov.

Ponuka miliardára

Posledná scéna 4. série, v ktorej mafia vyhrá nad spravodlivosťou a zabije komisára Cattaniho, vzbudila neuveriteľné ohlasy zo všetkých kútov sveta. Z USA prišiel kuriózny list, v ktorom istý miliardár ponúkal niekoľko miliónov dolárov tvorcom seriálu s tým, aby sa vrátili k nakrúcaniu ďalších dielov. Michele Placido však rolu už odmietol.

Úspech nezopakovali

Divácky ohlas neustával, a tak sa tvorcovia rozhodli natočiť piatu sériu. Bez Placida bol však seriál veľkým sklamaním a už nedosahoval také úspechy ako predchádzajúce diely. Napriek tomu bolo natočených ešte 6 ďalších sérií, ktoré prevážili nad pôvodnými štyrmi.

TU nájdete viac foto kňaza i komisára >>>

Vyhrážky mafie

Po uvedení prvej série chodili na adresu talianskej televízie, ale aj samotnému Placidovi výhražné listy od mafiánskych organizácií, aby seriál okamžite zastavili, keďže neuveriteľným spôsobom vysvetľoval praktiky organizovaného zločinu, politickej i úradnej korupcie, psychologického či ekonomického nátlaku a bankových hier s prevodmi peňazí medzi jednotlivými bankovými kontami.

Druhá séria sa preto z bezpečnostných dôvodov natáčala najmä v zahraničí na utajených miestach.

Anketa
Podľa vášho názoru podobajú sa na seba herec s kňazom?

Prečítajte si tiež: