Bývalú depozitárku Trenčianskeho múzea len nedávno oslobodili spod obžaloby, podľa ktorej mala ukradnúť a neskôr výrazne pod cenu predať vzácny obraz v hodnote 50 tisíc eur.

Teraz čelí obvineniam znova. Podľa zástupcu riaditeľa Tomáša Michalíka zmizlo ešte v roku 2014 26 modrotlačiarských foriem. Ako píše portál noviny.sk, ide o vzácne modrotlače z Bánoviec nad Bebravou, ktoré sú národným kultúrnym dedičstvom a ich hodnota sa pohybuje na 4000 eurách.

Ak by jej krádež dokázali, hrozí bývalej vedúcej Eve (55) až 10. rokov za mrežami. Tá však všetky obvinenia popiera a tvrdí, že v čase keď ju prepúšťali, žiadne modrotlače nechýbali. Podľa nej, ju chce len súčasné vedenie poškodiť.

Hlavný svedok v celom prípade je mladý výrobca modrotlače, ktorému mala Eva modrotlače pod cenu predať. On následne kradnuté diela vystavil v Dubnici, kde si ich všimol a spoznal priamo riaditeľ trenčianskeho múzea. Mladík vraj uviedol, že ich má od Evy.

Ona to však celé popiera a tvrdí, že netuší ako sa k nemu formy dostali. Sudca nateraz hlavné pojednávanie odročil za účelom vypočutia ďalších svedkov.