Video priebehu zasadnutia obecného zastupiteľstva z Fekišoviec sa stalo virálnym v priebehu niekoľkých hodín a dodnes sa z neho smeje celý internet. Obcí ako Fekišovce ale zrejme existuje na Slovensku viac, než sme si mysleli. Svedčí o tom záznam zo stretnutia obecného zastupiteľsta v Špačinciach blízko Trnavy.

Počas zasadnutia sa riešila dnes aktuálna téma obedov zadarmo, ktorú presadila v parlamente strana Smer-SD. Toto napohľad lákavé riešenie pre žiakov stravujúcich sa v škole ale narazilo na kameň úrazu. Na obedy zadarmo sa nahlásilo podstatne viac žiakov, než sú školské jedálne schopné pokryť a na takéto množstvo stravníkov im nestačia financie, priestory, personál ani technológie. Poslanci NR SR Erik Tomáš a Robert Fico na tieto sťažnosti obcí reagovali tým, že obce si podľa ich slov vymýšľajú.

A práve to kritizovala na zasadnutí miestna poslankyňa Viera Vančová, ktorá sa so svojou kritikou obrátila na starostu, ktorý kandidoval práve za Smer-SD. Podľa Vančovej sa starosta s predstaviteľmi Smeru fotí na Instagram, no na stranu obce sa nepostaví. "Bolo by dobré, keby si sa opýtal svojich spolupracovníkov, nech dajú riešenie. Tuto sa fotíte so smeráckym vedením, dávate si to na instagram, akoby to bolo nejaká chvála v dnešnej dobe,”vyčítala mu.

To starosta nezniesol a na poslankyňu spustil poriadny krik. "Ty sa nestaraj do toho, s kým sa ja budem fotiť. Ty si neni človek, aby si mi ty určovala. Tak ma tu neurážaj a neurážaj ani mojich spolustranníkov, ani jeho, dobre? To si vyprosujem. S kým sa ja odfotím, to je môj problém…"kritizoval starosta poslankyňu. Celé “predstavenie”, ktoré sa na zhromaždení zastupiteľstva udialo si môžete pozrieť vo videu (začiatok 1:30).