Karol Polák mladší bol po otcovi nielen fešák, ale mal aj talent. Ten sa spočiatku pretavil do niekoľkých detských hereckých úloh, neskôr mal našliapnuté na moderátorskú kariéru, ibaže nie v oblasti športu, ako jeho slávny otec, ale blízka mu bola hlavne muzika a televízia.

Pracoval pre niekoľko televízií, ale...

So spevákom Petrom Hečkom mal dokonca spoločnú umeleckú agentúru. Istý čas moderoval reláciu v TV Bratislava. Niekoľko zábavných programov pripravil aj pre televízie STV a VTV, ale nebol taký žiadaný ako slávny otec, v ktorého tieni žil po celý život. 

Na konci života však zostal celkom bez práce aj bez peňazí, sťažoval sa na zdravotné postihnutie. Život jediného syna legendárneho športového komentátora nebol vôbec rozprávkový, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

So slávnym otcom sa hádal, s nevlastnou sestrou Vierou sa nebavil vôbec a o dcére Pamele mal informácie len preto, že sa s exmanželkou doťahoval na súde o alimenty. „Nedávno sa to zmenilo,“ priznala po nečakanom skone Karola Poláka mladšieho (†56) jeho dcéra Pamela.

Na čo si spomenula Beáta Dubasová čítajte na ďalšej strane