Medzi cestujúcimi neexistujú prakticky žiadne obmedzenia ani bezpečnostné rozostupy. Mnoho spojov vynecháva jazdy a náhradné vozidlá sú plné tlačiacich sa ľudí. Rozzúrení Bratislavčania tvrdia, že v MHD sa dokonca nedalo otvoriť ani okno a niekoľkým ľudom prišlo vo vydýchanom vzduchu pod rúškom nevoľno. 

Reakcie na sociálnych sieťach na seba nenechali dlho čakať.
Reakcie na sociálnych sieťach na seba nenechali dlho čakať.
Zdroj: facebook

"Zabedneneeeee okná! boli sme ako sardinky a cesta z ekonomickej na mliekarensku trvala 25 minúúút, ludia na hromadke, spotení! takto sa mame chraniť cez koronu??????? že pošlu po 30 minutach nahradný voz, ktorý je pidi midi maličkýýýý?" napísala nahenvaná cestujúca na svojom facebooku.

So stanoviskom sme sa obrátili aj na dopravný podnik, či neplánuje posilniť MHD ďalšími spojmi hlavne v tejto situácii, keď v uliciach stále straší hrozba koronavírusu. "Posilňovanie MHD máme v pláne. Vyťaženosť vozidiel navyše monitorujeme denne a pristupujeme aj k operatívnym posilneniam. V prípade záložných vozidiel sme posilňovali ich počty, avšak skutočne sa môže stať, že pri výpadku bežného spoja príde kratšie vozidlo (záložné vozidlá sú „krátke“ i kĺbové – „dlhé“). Prioritne sa snažíme hradiť vozidlá zodpovedajúcou kapacitou, avšak v prípade, ak je to z nejakého dôvodu nemožné, uprednostníme čo najrýchlejšie nahradenie disponibilným vozidlom, čo je lepšie riešenie, než keby daný spoj vypadol úplne – aj z hľadiska kapacity následného spoja," napísal nám vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Matej Michlík.

Bratislavská mhd je preplnená.
Bratislavská mhd je preplnená.
Zdroj: facebook