Dobrou správou je, že ochorenie Covid-19 sa nepotvrdilo u žiadneho z 38 zamestnancov u ktorých sa pri prvom teste našli protilátky.

Znamená to, že síce títo zamestnanci Covid-19 v minulosti prekonali, no už nie sú infekční a školy a škôlky sa tak môžu bezpečne otvoriť.

Ukázalo sa tiež, že je dôležité zistiť koľko ľudí reálne bolo vírusom zasiahnutých, pretože z týchto 38 ľudí  väčšina nemala žiadne príznaky,takže nebola doteraz testovaná a neobjavila sa v oficiálnych štatistikách.

Starosta Ružinova Martin Chren, ktorý testovanie inicioval vyjadril na sociálnej sieti veľkú radosť a potvrdil, že ružinovskí rodičia v pondelok môžu svoje deti poslať do školy aj škôlky bez obáv.
      „U zhruba 20 z takmer 800 pracovníkov škôl bol dokonca aj ten typ protilátok, ktorý sa prejavuje aj vtedy, keď je človek stále infekčný. Dodatočne preto podstúpili aj PCR test výterom, ktorý, vďakabohu, potvrdil, že nikto z nich infekčný nie je,"uviedol Chren.
      To, že 35, teda štyri percentá, z testovaných zamestnancov ružinovských škôl a škôlok prekonali nový koronavírus je pre starostu šokujúce zistenie. „Drvivá väčšina z nich nemala žiadne príznaky, sami o tom nevedeli.  Naším testovaním sme vôbec prvýkrát na celom Slovensku získali spoľahlivé dáta o "premorenosti" väčšej skupiny obyvateľstva kvalitným testom a zároveň sa potvrdilo, že väčšina prípadov COVID-19 je bezpríznaková,"skonštatoval Chren.