Starosta obce Štrba, Michal Sýkora, pod ktorú Štrbské Pleso patrí, netajil nespokojnosť s rozhodnutím kompetentných. „Na Štrbskom Plese ide o nevhodne vybraté zariadenie v centre obytnej zóny, kde bývajú väčšinou starší ľudia. Hodnotím tento spôsob rozhodovania ako úradnícky. Veď je mnoho iných zariadení, ktoré patria štátu, tie sú bokom od miest a obcí. Som presvedčený, že bolo potrebné sa obrátiť týmto smerom,“ netajil rozhorčenie starosta potom, keď sa dozvedel o príjazde autobusov s repatriantmi.

Poznamenal, že rôzne štúdie hovoria, že koronavírus „sa neznáša“ s vyššími teplotami, preto ho prekvapilo, že vybrali zariadenia vo vyšších polohách, kde je chladnejšie.

Pre Plus JEDEN DEŇ uviedol, že informovali miestnych o tom, aby dbali na používanie ochranných prostriedkov a  nezdržiavali sa blízkosti Účelového zariadenie MV SR, kde je momentálne zriadené karanténne stredisko. Ako vidieť, obec trvala na osadení zátarasov a sama pridala oznámenie pre domácich i návštevníkov Vysokých Tatier.