Pracovníci strediska Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja s technikou podľa jeho slov čistia a spriechodňujú potok. "Vodohospodári čistia koryto, aby sa spriechodnilo. Armáda nám pomáha tým, čo by sme sami nedokázali. Panely, ktoré povytrhávala voda, dávajú na miesto a kde sú nánosy, tam odkrývajú potok. Dnes to budeme robiť do večera a myslím si, že všetko sa to nestihne spraviť,"povedal Baník.

Vodohospodári budú podľa jeho slov v obci dlhšie, keďže je potrebné prečistiť aj bočné toky. Škody, ktoré voda v obci napáchala, nateraz vyčíslené nemajú. "Máme zničenú celú miestnu komunikáciu, úplne vytrhaný asfalt. Čo sa týka chodníkov, ktoré máme urobené v rámci projektu, sú povytrhávané panely a zámková dlažba," povedal Baník.

"Stále je v obci vyhlásený tretí povodňový stupeň a mimoriadna situácia. Takže ak budú ďalšie prívalové dažde, tak, samozrejme, môže sa situácia zopakovať," povedal prednosta Okresného úradu v Snine Michal Vohar.

Podľa hovorcu OS SR Štefana Zemanoviča ťažké stroje ženijnej roty z Michaloviec a práporu RCHBO z Rožňavy, ako aj 28 vojakov útvarov z Michaloviec, Rožňavy a Prešova odstraňujú v obci naplavené prekážky a spevňujú brehy miestnej riečky.

Pokračovanie na ďalšej strane >>>