Sieť nemocníc Svet zdravia zareagovala na výzvu rezortu zdravotníctva a vo svojich nemocniciach vytvorila 11 mobilných vakcinačných tímov. Tie vyrážajú v týchto dňoch do jednotlivých obcí naprieč Slovenskom a očkujú verejnosť.

Podľa záujmu samospráv

Už prvý deň navštívili 10 obcí a zaočkovali vyše 520 ľudí. "Jeden mobilný očkovací tím dokáže za jeden deň pomôcť desiatkam ľudí predísť ťažkému
priebehu ochorenia COVID-19, ich hospitalizácii v nemocnici a tak aj našim tímom lekárov a sestier od náporu ťažko chorých covid pacientov,“ hovorí medicínsky riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia a siete polikliník ProCare Martin Šimo. Verí, že záujem o výjazdové očkovanie zo strany obcí sa im v rámci ich kapacít podarí naplniť.

Radšej jednodávkovú

Zdravotníci vyrážajú do regiónov po dopyte jednotlivých samospráv. Tie nahlasujú predbežný záujem občanov, ale ľudia sa môžu prísť zaočkovať aj bez predchádzajúceho oznámenia. Proces očkovania je zjednodušený, keďže zdravotníci očkujú jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson &Johnson.  Aj to dnes zohralo významnú úlohu pri očkovaní obyvateľstva v obci Rudňany v okrese Spišská Nová Ves.

Čítajte TU koľko záujemcov dnes stihli tímy zaočkovať ►►►►►