V čakárni na traumatológii v priestoroch, kde sa pohyboval personál, pacienti a návštevníci, ležali na zemi na nosidlách muž a žena. „Ľudia v čakárni mi povedali, že obidvoch priviezla záchranka. Posádka osoby vyložila a následne po vybavení potrebných formalít odišla,“hovorí Košičanka Kamila.

Šlofík na podlahe

Dodala, že obidvom robili nejaké odbery, a tak čakali na tých nosidlách na výsledky, až kým nezaspali. "Prikrytí boli len odevnými zvrškami. Napriek tomu, že zrejme išlo o ľudí zo sociálne slabšieho prostredia, aj tak sa mi nepáči počínanie personálu,“ netajila rozhorčenie.

Bez povšimnutia

Dodala, že ležiacich si tri hodiny, počas ktorých spolu so synom zotrvala na UP, nikto nevšímal. „Opýtala som sa pracovníčky na recepcii čo to znamená? Netajila, že toto je u nich úplne bežné. Najmä počas víkendov vraj suplujú záchytku,“ spomenie Kamila šokujúcu informáciu. Podľa vyjadrenia personálu, podnapité osoby, pokiaľ si ich zdravotný stav nevyžiada hospitalizáciu, väčšinou podriemkávajú v čakárni, keď vytriezvejú, odídu. Občas musia zakročiť ochrankári, ktorí nadránom takýchto „pacientov“ jednoducho vyhodia na ulicu

Nemocnica je bezradná

Vedenie nemocnice o probléme vie. „Záchranári privolaní k takýmto prípadom musia ich prevziať a odovzdať v zdravotníckom zariadení. Takmer vždy tieto osoby končia na urgentných príjmoch Táto situácia znepríjemňuje čakanie ostatným pacientom a prácu zamestnancom nemocnice,“vysvetľuje hovorkyňa UNLP Ivana Stašková.